سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
ثبت وقایع حیاتی در برنامه‌ریزی و توسعه کشور نقش اساسی دارد

2 اسفند 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ثبت وقایع حیاتی در برنامه‌ریزی و توسعه کشور نقش مهم و اساسی دارد و مردم باید در فرایند ثبت وقایع حیاتی حساس باشند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش‌دوست در نشست هم‌اندیشی اصلاح و بهبود فرایند اعلام وقایع حیاتی شهرستان دشتستان افزود: همکاری همه‌جانبه و تعامل دستگاه‌ها ازجمله فرمانداری، بخشداری‌ها، دهیاران و پزشکی قانونی در خصوص تبت وقایع حیاتی دارای اهمیت ویژه است.
معاون امور اسناد هویتی ثبت‌احوال استان نیز گفت: آمار نقش اول را در مسیر توسعه کشور دارد، بنابراین ثبت‌احوال در ارائه آمار دقیق و به‌موقع نیازمند همکاری و مساعدت افراد، سازمان‌ها و دیگر ادارات می‌باشد.
 سید طاهر شجاع‌الدین ثبت به‌موقع وقایع حیاتی را یکی از مشکلات پیش روی ثبت‌احوال دانست و اضافه کرد: نباید پراکندگی شهرها و روستاهای شهرستان موجب دیر ثبتی وقایع حیاتی شود و باید به این نکته توجه داشت که ثبت آمار دقیق وقایع حیاتی، بررسی علمی عوامل مرگ‌ومیرها و بروز حوادث اجتماعی جهت کنترل و کاهش این آسیب‌ها، امری ضروری است.
مرتضی ایزدی رییس اداره ثبت‌احوال شهرستان دشتستان نیز ثبت ولادت در سال جاری را 8/99 درصد و ثبت وفات را 36/98 درصد اعلام کرد.
گفتنی است، نمایندگان ادارات و بیمارستان‌های شهرستان که در ثبت وقایع حیاتی فعالیت دارند توسط معاون مدیرکل اسناد هویتی ثبت‌احوال استان با اهداء لوح ،تقدیر شدند.
شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در راستای اصلاح و بهبود فرایند اعلام وقایع حیاتی، نشست هم‌اندیشی با معاون امور اسناد هویتی ثبت‌احوال استان و رییس اداره ثبت و احوال شهرستان دشتستان و تنگستان، رییس پزشکی قانونی دشتستان و همچنین بیمارستان‌های شهید گنجی و مهر تأمین اجتماعی برگزار کرد.
انتهای پیام/ س.غ/3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   2 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >