دومین مدرسه زمستانی سلول‌های بنیادی استان بوشهر/ گزارش تصویری روز دوم

15 اسفند 1396
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در دومین روز از مدرسه زمستانی سلول‌های بنیادی استان بوشهر گفت: هر سلول پیری در بدن را می‌توان با سلول‌های بنیادی جایگزین کرد و نسل جوان نیز به تعبیری سلول‌های بنیادی این جامعه هستند که بعد‌ها در مسئولیت‌های مختلف قرار می‌گیرند.

دکتر محمدرضا روان‌بد در بخش سخنرانی دومین روز از مدرسه زمستانی به ارایه مطالبی پیرامون کاربرد سلول‌های بنیادی در زمینه خون‌شناسی و سرطان‌شناسی پرداخت و افزود: توجه به دانش‌پژوهان کنونی به عنوان بزرگترین سرمایه‌های ما در آینده بسیار ضروری است.
وی با اشاره به کاربرد و نقش سلول‌های بنیادی در درمان بیماری‌های سرطان خون بیان داشت: امروزه نقش پرنگ سلول‌های بنیادی در درمان لوکمی با پیوند سلول‌های بنیادی از خواهر یا برادر تنی بیمار و یا استفاده از بانک بند ناف در درمان افراد بسیار موثر و با اهمیت است.
رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در بخش دیگری از سخنرانی‌های روز دوم مدرسه زمستانی سلول‌های بنیادی استان بوشهر به بیان مطالبی پیرامون دانش نوین سلول‌های بنیادی در در درمان بیماری چشمی بهجت، بیماری‌های آرتروز، استئوآرتریت و لوپوس پرداخت و بیان داشت: پزشکی مبتنی بر فرد در درمان بیماری‌ها بسیار موثر است به شکلی که درمان هر فرد با توجه به پایه بدن خاص هر فرد و مولکول و ژنتیک وی متفاوت است.
انتهای پیام/م.ص 1025

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مدرسه.زمستانی     سلول‌های.بنیادی     دکتر.محمدرضا.روان‌بد     معاون.آموزشی    

تاریخ بروز رسانی:   15 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >