عیدی خیرین سلامت به مردم عسلویه در آستانه سال جدید؛
خریداری دستگاه اندازه‌گیری هموگلوبین A1C توسط خیرین سلامت

28 اسفند 1396
دستگاه اندازه‌گیری هموگلوبین A1C به توصیه و تشویق سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان توسط یک گروه مجازی خانوادگی خیر از شهر نخل تقی موسوم به آل خیری خریداری و به آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت شهری نخل تقی اهداء شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه؛ مهندس رحمانی معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار در آئین رونمایی از این دستگاه از توجه ویژه رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نسبت به تکمیل زیرساختهای حوزه سلامت شهرستان و همچنین تلاشها و زحمات سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه و خیرین اهدا کننده این دستگاه آزمایشگاهی ضروری تقدیر و تشکر کرد و گفت: امیدواریم کلیه زیرساختها، امکانات و تجهیزات بهداشتی درمانی مورد نیاز با پیگیری مجدانه و تعامل خوب نمایندگان دولت و با بهره گیری از تمام ظرفیتهای موجود بویژه خیرین مخلص و دلسوز سلامت شهرستان و سراسر ایران اسلامی در اسرع وقت ممکن فراهم گردد.
 سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه نیز ضمن تقدیر و تشکر از خیرین دلسوز و مخلص سلامت که فضای مجازی را وسیله‌ای برای کمک به همنوعان قرار داده و ده‌ها نفر را در امر خیر شریک نموده‌اند گفت: فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن احساس مسئولیت آحاد جامعه (اعم از مردم، ادارات و نهادها) نسبت به‌تمامی امور به‌ویژه سلامت و اجتماعی کردن سلامت ضروری و مهم است.
جاسم زارعی افزود: آزمایش هموگلوبین A1C بهترین وسیله برای ارزیابی بلندمدت قند خون طی 3-2 ماه گذشته است، لذا تمام افراد مبتلابه دیابت باید حداقل 2 بار در سال این آزمایش را انجام دهند تا پزشک معالج از میزان موفقیت برنامه درمان و کنترل بیماری مطلع شده و درمان صحیح و علمی را بهتر مدیریت کند.
وی اضافه کرد: این تست می‌تواند مشکلاتی از قبیل قند خون قبل و بعد از غذا و یا در طول شب را به‌خوبی شناسایی نموده و به تشخیص پزشک در هر ساعتی از روز یا شب بدون نیاز به ناشتا بودن کمک نماید.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهار داشت: حفظ قند خون افراد دیابتیک در دامنه طبیعی یا نزدیک به آن به کاهش عوارض و آسیب پیش‌رونده به اعضای بدن (کلیه، چشم، سیستم قلبی عروقی و اعصاب) کمک می‌کند.
جاسم زارعی در پایان از کلیه مسئولین، کارکنان و ائمه جمعه و جماعت درخواست کرد تا برای افزایش سطح سواد سلامت جامعه و تشویق مردم برای شرکت در کارهای حوزه سلامت اطلاع‌رسانی و تلاش نمایند.
ریيس شوراي اسلامي و امام جمعه شهر نخل تقي نيز از سرپرست شبكه بهداشت و درمان و خيرين سلامت تقدير و تشكر نموده و به منظور نهادينه كردن مشاركت در امور خير و تقويت زيرساختهاي سلامت خواستار اعلام اسامي این گروه خیر جهت معرفي آنان در نماز جمعه و ترغيب عموم به مداخله بيشتر در امر سلامت شدند.
آیین رونمایی دستگاه اندازه‌گیری هموگلوبین A1C با حضور معاون عمرانی فرماندار، رئیس شورای اسلامی، شهردار نخل تقی و امام‌جمعه شهر نخل تقی و نمایندگان خیرین برگزار شد.
انتهای پیام/ ع.م 3090

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
دستگاه.اندازه.گیری.هموگلوبین     رونمایی     خیرین.سلامت     آزمایشگاه.مرکز.جامع.نخل.تقی    

تاریخ بروز رسانی:   28 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >