معاون شبکه بهداشت دیر:
سلامت آب مصرفی شهرستان دیر به‌طور مستمر در ایام نوروز کنترل می‌شود

6 فروردين 1397
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: نظارت بر سلامت آب مصرفی شهروندان و مسافران شهرستان دیّر در ایام نوروز با جدیت صورت می‌گیرد.

حسین ناظمیان‌پور در حاشیه اجرای برنامه‌های سلامت نوروزی در شهرستان دیر اظهار کرد: برنامه‌های نظارتی ویژه شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، با حضور فعال کارشناسان بهداشت محیط تحت عنوان برنامه سلامت نوروزی در حال اجرا است.
وی با اشاره به یکی از برنامه‌ها مهم سلامت نوروزی گفت: علاوه بر نظارت‌های ادارات آبفا و آبفار بر کیفیت آب آشامیدنی، شبکه بهداشت و درمان نیز بر بهداشت و کیفیت آب شرب نظارت دارد.
وی افزود: نظارت بر سلامت آب شرب شهروندان و مسافران در ایام نوروز با جدیت هرچه بیشتر صورت می‌گیرد و ضمن کلرسنجی روزانه، نمونه‌برداری میکروبی و شیمیایی آب نیز در دستور کار قرار دارد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: از زمان اجرای برنامه سلامت نوروزی تاکنون بیش از 360 مورد کلرسنجی از آب مصرفی در شهرستان دیر انجام و نتایج آن به ادارات آبفا و آبفار اعلام‌شده است.
وی افزود: در همین مدت 75 نمونه میکروبی و 15 نمونه شیمیایی آب نیز توسط همکاران بهداشت محیط از آب مصرفی شهرستان دیر نمونه‌گیری و آزمایش‌شده است.
 ناظمیان‌پور با تأکید بر اهمیت همکاری‌های بین بخشی در ارتقای بهداشت در جامعه، خاطرنشان کرد: در حوزه آب شرب سالم، شبکه بهداشت و درمان با ادارات آبفا و آبفار همکاری دارد و برنامه سلامت آب در شهرستان دیر در حال اجرا است.
وی افزود: به‌منظور اطمینان و بررسی وضعیت بهداشت مخازن و منابع آب شهرستان دیر، 38 بار به‌صورت انفرادی و یا گشت مشترک با ادارات آبفا و آبفار توسط همکاران بهداشت محیط از سامانه آب‌رسانی شهرستان دیر بازدید شده است.
انتهای پیام/ ح.ن 3050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نوروز     معاون.بهداشتی     حسین.ناظمیان‌پور     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   6 فروردين 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >