رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر خبر داد:
آغاز طرح بررسی شیوع عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر در استان بوشهر

1 ارديبهشت 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از آغاز طرح بررسی شیوع عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر در استان بوشهر خبر داد.

دکتر سعید کشمیری افزود: در طرح بررسی شیوع عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر نمونه خون، میزان قند خون، وزن، دور شکم افراد اندازه‌گیری و نمونه آزمایش‌های کاملی از افراد گرفته می‌شود.
وی تصریح کرد: در قالب این طرح برای تدوین سیمای کلی استان بیش از 2 هزار نفر در ارتباط با دیابت، فشارخون، عوامل ریسک خطر در مورد بیماری‌های قلبی عروقی و افزایش چربی موردبررسی قرار می‌گیرند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اظهار داشت: سلامت کنونی هر انسان در رفتارهای گذشته او رقم می‌خورد به همین دلیل تلاش می‌شود تا مردم نسبت به مصرف سه سم نمک، شکر و آرد آگاهی‌های لازم را داشته باشند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یادآور شد: استان بوشهر در مصرف قلیان و کم‌تحرکی در کشور رتبه اول و در مصرف میوه در ردیف استان‌های برتر است.
وی تأکید کرد: هر چیزی که مربوط به نوع زندگی ماست مثل تحرک، غذا خوردن و نشاط اجتماعی اگر هر یک از آن‌ها نباشند منجر به بیماری‌های خطرناک مانند سکته و فشارخون می‌شوند.
دکتر کشمیری اضافه کرد: با توجه به اینکه از هر دو نفر یک نفر در کشور و استان بوشهر دارای اضافه‌وزن است و بیماری‌های قلبی و عروقی و بیماری‌های عروق قلب و مغز بیشترین عامل مرگ‌ومیر در استان و کشور است به همین دلیل تشخیص به‌موقع و پیشگیری از این نوع بیماری‌ها و درمان آن‌ها در برنامه و اولویت کاری دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر قرار گرفت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: همزمان با هفته سلامت 27 طرح این حوزه با 190 میلیارد ریال اعتبار در این استان افتتاح یا شروع عملیات اجرایی آن‌ها آغاز می‌شود.
دکتر سعید کشمیری افزود: در هفته سلامت بیش از 17 پروژه افتتاح و بیش از 10 پروژه عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
وی اظهار کرد: این طرح‌ها شامل پایگاه‌های اورژانس، خانه‌های بهداشت مناطق صعب‌العبور و پانسیون پزشکان است.
دکتر کشمیری بیان کرد: برگزاری پیاده‌روی و ورزش همگانی، دیدار و ملاقات مدیران ارشد دانشگاه با مقام‌های استانی، معرفی دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت، ارایه خدمات مشاوره‌ای رایگان و برگزاری نمایشگاه‌های استانی ازجمله برنامه‌های پیشنهادی هفته سلامت است.
وی با اشاره به اینکه هرسال موضوعی خاص برای هفته سلامت که اولویت بهداشت عمومی را نشان می‌دهد، انتخاب می‌شود و موضوع امسال “پوشش همگانی سلامت ”، با شعار “سلامت برای همه ” انتخاب‌شده است اظهار داشت: همزمان با هفته سلامت طرح بررسی شیوع عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر در استان بوشهر از امروز آغاز می‌شود.
1 تا 7 اردیبهشت به‌عنوان هفته سلامت نام‌گذاری شده است.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بیماری‌های.غیرواگیر     دکتر.سعید.کشمیری    

تاریخ بروز رسانی:   1 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >