طرح بررسی عوامل بیماری‌های غیر واگیر در گناوه آغاز شد

1 ارديبهشت 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: طرح بررسی شیوع عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر همزمان با دیگر نقاط استان بوشهر در این شهرستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ مهندس محمد بازیاری افزود: این طرح از طرح‌های مطالعاتی و گسترده دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر است که برای نخستین بار در شهرستان‌ها باهدف تعیین شیوع عوامل خطر اصلی قابل مداخله مانند مصرف دخانیات، تغذیه سالم، کم‌تحرکی بدنی، فشارخون، قند خون و چربی خون بالا، اضافه‌وزن و چاقی اجرایی شده است.
وی اضافه کرد: زمان اجرای این طرح از اول اردیبهشت‌ماه جاری و شهرهای گناوه، بندر ریگ و روستاهای شول، بهمنیاری و جزیره شمالی به‌عنوان نمونه انتخاب شدند که بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته درمجموع 200 نفر تحت پوشش و پرسشگری قرار می‌گیرند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه بیان کرد: این طرح توسط کارشناسان بهداشتی و با انجام پرسشگری و تکمیل پرسشنامه همراه با آزمایش خون در منازل صورت می‌گیرد.
مهندس محمد بازیاری گفت: در این طرح از افراد بالای 18 سال پرسشگری و از سنین بالای 25 سال نیز به‌صورت رایگان آزمایش خون‌گرفته می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه افزود: به مناسبت هفته سلامت در سطح این شهرستان برنامه‌های متعددی برگزار می‌شود که آموزش در مدارس، همایش پیاده‌روی کارکنان ادارات، سلامت برای همه ویژه روسا و کارکنان، افتتاح چندین طرح عمرانی، پیاده‌روی خانوادگی و برپایی ایستگاه سلامت بخشی از این برنامه‌ها است.


انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بیماری‌های.غیرواگیر     مهندس.محمد.بازیاری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   1 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >