معاون شبکه بهداشت دیّر:
تغذیه ناسالم عاملی برای بروز بیماری‌های غیر واگیر است

4 ارديبهشت 1397
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: تغذیه ناسالم یکی از عوامل مؤثر در بروز بیماری‌های غیر واگیر است.

حسین ناظمیان‌پور در حاشیه برپایی جشنواره غذای سالم در مرکز خدمات جامع سلامت بردستان اظهار کرد: داشتن سبک زندگی سالم و پرهیز از تغذیه ناسالم، بهترین راهکار مقابله با این بیمارهای غیر واگیر است که اولین علت مرگ‌ومیر در کشور محسوب می‌شود.
وی بابیان اینکه امروز بیماری‌های غیر واگیر مانند بیماری‌های قلبی عروقی، سرطان، دیابت، فشارخون و بیماری‌های تنفسی در حال افزایش است، گفت: آگاهی بخشی به مردم در زمینه پیشگیری از ابتلا به این بیماری‌ها ضروری است.
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر افزود: تغذیه ناسالم، کم‌تحرکی، مصرف الکل، دخانیات و سیگار علل اصلی ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر است و لازم است برای اجتناب از عوامل خطرساز نسبت به اصلاح سبک زندگی اقدام شود.
حسین ناظمیان‌پور اضافه کرد: سبک زندگی سالم و داشتن یک نوع رژیم غذایی متعادل و مناسب، کاهش استرس، اجتناب از سیگار و انواع دخانیات و تحرک جسمانی روزانه تضمین‌کننده سلامت افراد محسوب می‌شود.
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر تغییر عادات غلط غذایی و پیروی از یک برنامه غذایی متعادل سرشار از پروتئین‌ها، فیبرها و ویتامین‌ها در برنامه غذایی ضروری برشمرد و گفت: افزایش مصرف فیبر بسیاری از سرطان را کاهش می‌دهد و همچنین مصرف حداقل روزانه پنج واحد میوه و سبزی‌ها مختلف از ابتلا به سرطان پیشگیری می‌کند.
ناظمیان‌پور خاطرنشان کرد: بیماری‌های قلبی و عروقی 40 درصد میزان مرگ‌ومیر در شهرستان دیر به خود اختصاص داده است که با اصلاح سبک زندگی قابل‌پیشگیری است.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
معاون.بهداشتی     جشنوار.غذای.سالم     حسین.ناظمیان‌پور     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   4 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >