مجهزترین آزمایشگاه آب و مواد غذایی شمال استان بوشهر افتتاح شد

10 ارديبهشت 1397
آزمایشگاه کنترل مواد غذایی در مرکز خدمات جامع سلامت حضرت فاطمه (س) شهرستان دیلم افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در آیین افتتاح این پروژه اظهار داشت: افتتاح آزمایشگاه آب و مواد غذایی دیلم از یک‌سو باعث کنترل بیشتر اماکن تولید و عرضه مواد غذایی و از سوی دیگر به حداقل رساندن مدت آزمایش و هزینه‌های انجام آن می‌شود.
دکتر یحیی رضایی بیان کرد: با توجه به واردات کالاهای مصرفی که از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس در گمرک شهرستان دیلم تخلیه می‌شود، راه‌اندازی آزمایشگاه کنترل آب و مواد غذایی در این شهرستان امری لازم و ضروری در راستای تأمین هرچه بهتر امنیت غذایی مردم بود.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گفت: پیگیری‌های سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان در رابطه با راه‌اندازی آزمایشگاه کنترل آب و مواد غذایی دیلم نیز شایسته تقدیر است.
دکتر رضایی گفت: با توجه به واردات کالاهای مصرفی که از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس در گمرک شهرستان دیلم تخلیه می‌شود، راه‌اندازی آزمایشگاه کنترل آب و مواد غذایی در این شهرستان، امری لازم و ضروری در راستای تأمین هرچه بهتر امنیت غذایی مردم بود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم نیز ضمن تشکر از حمایت‌های مسئولین درراه اندازی آزمایشگاه کنترل آب و مواد غذایی شهرستان، بیان کرد: در این آزمایشگاه، آزمون‌های مربوط به غذاهای رستورانی، آزمون سلامت روغن‌های خوراکی، آزمون تعیین درصد الکل و آزمون مربوط به‌سلامت لبنیات قابل انجام خواهد گرفت که در آینده تعداد آزمون‌ها افزایش خواهد یافت.
محمود ذاکری افزود: آزمایشگاه کنترل مواد غذایی با جذب نیروی انسانی برای انجام آزمایش، ایجاد اشتغال در سطح شهرستان کرده است.
وی اضافه کرد: با توجه به نزدیکی دیلم به شهرستان‌های بهبهان، هندیجان و ماهشهر، آزمایشگاه کنترل مواد غذایی ما، آماده پذیرش نمونه از این شهرستان‌ها است.
بخشدار مرکزی شهرستان دیلم نیز در حاشیه این آیین بیان کرد: راه‌اندازی مجهزترین آزمایشگاه کنترل آب و مواد غذایی شمال استان در شهرستان دیلم دستاوردی بزرگ است که قطعاً، در آینده با توسعه بخش‌های زیرساختی آزمایشگاه، بیشتر از آن خواهیم شنید.
محمدباقر گله گیری افزود: به یاری خداوند در راستای تجهیز و ارتقای سطح کیفی آزمایشگاه کنترل آب و مواد غذایی دیلم تلاش خواهیم کرد و با تخصیص اعتبار در آینده، موجبات توسعه آزمایشگاه را فراهم می‌کنیم.
مجهزترین آزمایشگاه آب و مواد غذایی شمال استان بوشهر در مرکز خدمات جامع سلامت حضرت فاطمه (س) شهرستان دیلم، در هفته سلامت با حضور بخشدار مرکزی شهرستان دیلم، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان، مهندس سوسن صدری رییس اداره نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و دکتر غلامحسین محبی رییس آزمایشگاه غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افتتاح شد.

انتهای پیام/ م.ب 3060
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاح     هفته.سلامت     معاون.غذا.دارو     دکتر.یحیی.رضایی     محمود.ذاکری     بخشدار    
محمدباقر.گله‌گیری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   10 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >