برگزاری ویژه‌برنامه‌های هفته سلامت در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس

9 ارديبهشت 1397
پس از برگزاری همایش صبحانه سالم، "ایستگاه سلامت " نیز با مشارکت کمیته آموزش سلامت و امور رفاهی باهدف ترویج سلامت همگانی و ارایه خدمات سلامت به شهروندان در سالن ورودی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بر پا شد.

رییس مرکز آموزشی و درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر در حاشیه این برنامه با اشاره به موضوعات سلامت‌محور در اجرای برنامه‌های هفته سلامت گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف نظام سلامت دستیابی آحاد جامعه به "سلامت کامل " است که بایستی سطح و توزیع مناسبی در جمعیت داشته باشد.
دکتر علیرضا حاجیونی افزود: به دلایل متعدد ازجمله عادت به زندگی ماشینی که منجر به کم‌تحرکی و تغذیه نامناسب و نیز مصرف دخانیات سلامت افراد می‌تواند در معرض آسیب قرار گیرد.
وی تصریح کرد: در این راستا لازم است افراد با اتخاذ شیوه‌های مناسب از ذخیره سلامتی خود محافظت نمایند، بیمارستان‌ها نیز وظیفه‌ای مهم در ارتقای سلامت، آگاهی بخشی و توانمندسازی جامعه به عهده‌دارند.
رییس مرکز آموزشی و درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر اظهار داشت: در این راستا این بیمارستان اقدام به برپایی ایستگاه سلامت با استفاده از ظرفیت‌های موجود کرد و خدمات اولیه‌ای از جمله اندازه‌گیری قد و وزن، تعیین شاخص توده بدنی، اندازه‌گیری فشارخون و قند خون و نیز مشاوره بالینی و تغذیه‌ای به مراجعین ارایه نمود که خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی مردم و کارکنان مواجه شد.
دکتر حاجیونی عنوان داشت: یکی دیگر از برنامه‌هایی که به همت کمیته رفاهی مرکز آموزشی و درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد "پیاده‌روی صبحگاهی " با مشارکت پرسنل بیمارستان بود که در ابتدای صبح در هوای پاک به پیاده‌روی پرداختند، هدف از این کار ترویج فرهنگ تحرک فیزیکی، ایجاد نشاط، همدلی و همبستگی کارکنان بود که در فضایی ساده و صمیمی با صرف صبحانه سالم به پایان رسید و به شرکت‌کنندگان نیز به‌قیدقرعه جوایزی اهدا شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
همایش     ایستگاه.سلامت     هفته.سلامت     دکتر.علیرضا.حاجیونی     بیمارستان.خلیج.فارس        

تاریخ بروز رسانی:   9 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >