معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی خبر داد:
ثبت اطلاعات بیش از 99 درصد از جمعیت شهرستان دشتی در سامانه سیب

10 ارديبهشت 1397
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: اطلاعات بیش از 99 درصد از جمعیت شهرستان دشتی در سامانه سیب ثبت‌شده است.

مهندس پرویز احمدی در نشست خبری مسئولین بهداشت و درمان این شهرستان با اصحاب رسانه افزود: در راستای اجرای طرح تحول در حوزه بهداشت تاکنون اطلاعات بیش از 99 درصد از جمعیت شهرستان دشتی در سامانه سیب ثبت گردیده است که بیش از 80 درصد از آن‌ها با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت حداقل یک‌بار از خدمات طرح تحول بهره‌مند شده‌اند و این نشانگر اعتماد مردم به مجموعه بهداشت و درمان می‌باشد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: در راستای تأمین سلامت غذایی مردم سال جاری بیش از 6 هزار بازدید از مراکز عرضه و توزیع مواد غذایی در سطح شهرستان دشتی انجام‌شده است که در این بازدیدها آیتم‌های سلامت‌محور مورد ارزیابی و بازرسی بازدیدکنندگان قرار داشته است.
وی تصریح کرد: حدود 10 هزار نفر از کودکان و دانش آموزان شهرستان دشتی از طرح وارنیش فلوراید که اقدامی مهم و پیشگیرانه در جهت جلوگیری پوسیدگی دندان‌هاست بهره‌مند گردیده‌اند.
مهندس پرویز احمدی افزود: در سال جاری 527 نفر از دانش آموزان روستایی و 79 نفر از دانش آموزان عشایری از خدمات ارایه شده توسط کلینیک سیار دندانپزشکی برخوردار شده‌اند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی با اشاره به کشف و امحاء بیش از 50 کیلوگرم مواد غذایی فاسد یا تاریخ گذشته در سال جاری از مراکز فروش شهرستان گفت: در سال جاری به 26 هزار نفر خدمات آزمایشگاهی در قالب 132 هزار آزمایش ارایه شده است.
وی افزود: در راستای طرح تحول حوزه بهداشت، تاکنون 750 بیمار دیابتی و 1622 بیمار فشارخونی در سطح شهرستان شناسایی‌شده و تحت مراقبت قرار دارند و از بسته‌های خدمتی طرح تحول بهره‌مند می‌شوند.
مهندس پرویز احمدی تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های لازم جهت ارایه خدمات مطلوب و مناسب در ایام تعطیلات نوروز انجام‌شده است.
وی گفت: در ایام نوروز کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان باز و ارایه خدمات در آن‌ها جریان خواهد داشت.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی با اشاره به ارایه خدمات آزمایشگاهی و دندانپزشکی در ایام نوروز در مرکز خدمات جامع سلامت شهید احمدی افزود: از هفته دوم اسفندماه تا 14 فروردین بازرسین و کارشناسان بهداشت محیط فعالیت‌ها و گشت‌های ویژه ایام نوروز را انجام خواهند داد.
انتهای پیام/ م.ا 3040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.خبری     مهندس.پرویز.احمدی     معاون.بهداشتی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   10 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >