پنجاه درصد از افراد مبتلابه بیماری فشارخون از وضعیت خود بی‌اطلاع هستند

1 خرداد 1397
کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: پنجاه درصد از افراد مبتلابه بیماری فشارخون از وضعیت خود بی‌اطلاع هستند و بالطبع تحت مراقبت‌های پزشکی نبوده و دارویی نیز مصرف نمی‌کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان؛ اکرم نوروز حقی نوبیجاری در کارگاه آموزشی که به مناسبت روز جهانی فشارخون در سالن کنفرانس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان برگزار شد افزود: شعار امسال روز جهانی فشارخون "از میزان فشارخون خود مطلع شوید " می‌باشد.
وی تصریح کرد: فشارخون اولین عامل سکته مغزی است و بیماری فشارخون به زبان ساده یعنی فشارخون در افراد از حد طبیعی آن بالاتر می‌رود و باعث آسیب به کلیه اندام‌های بدن می‌شود.
کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: یکی از راهکارهای پیشگیری از مرگ‌ومیر و کنترل بیماری فشارخون، بسیج اطلاع‌رسانی و آموزش است.
اکرم نوروز حقی نوبیجاری اظهار داشت: آگاهی دادن به مردم از وضعیت سلامتی‌شان در زمینه کنترل فشارخون، باعث نجات زندگی آن‌ها و بهبود سطح سلامتی و کیفیت مطلوب زندگی آن‌ها می‌شود.
کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان تأکید کرد: شناخت بیماری فشارخون و توجه به مراقبت ماهیانه توسط مراقب سلامت و ویزیت‌های فصلی پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت و پزشکان خصوصی دارای اهمیت است.
به مناسبت روز جهانی فشارخون کارگاه آموزشی بازآموزی با دعوت بیماران فشارخونی در سالن کنفرانس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان برگزار شد.
اندازه‌گیری فشارخون، بررسی BMI و آموزش چهره به چهره به کلیه مدعوین فشارخونی ازجمله برنامه‌های این کارگاه آموزشی بوده است.
در این برنامه به بیمارانی که جهت کنترل بیماری خود به‌طور منظم به مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان مراجعه می‌کنند جوایزی اهدا شد.
گفتنی است در طی هفته که گذشت در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان نیز جلسات بازآموزی جهت عموم و افراد بالای 30 سال با تأکید بر کنترل و اندازه‌گیری مرتب فشارخون انجام شد.
 آموزش به بیماران و کلیه مراجعین با برگزاری ایستگاه سلامت و توزیع پمفلت و تراکت آموزشی، اندازه‌گیری فشارخون و قد وزن، BMI همراه بوده است.

انتهای پیام /م.س- 3070
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
فشارخون     اکرم.نوروزحقی‌نوبیجاری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   1 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >