برگزاری نشست هم‌اندیشی سازمان‌های مردم‌نهاد با سرپرست بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه

20 خرداد 1397
نشست هم‌اندیشی اعضاء سازمان‌های مردم‌نهاد و فعالین اجتماعی شهرستان گناوه با سرپرست بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه، سرپرست بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه در این نشست ضمن قدردانی از دغدغه‌های اعضاء سازمان‌های مردم‌نهاد اظهار داشت: همواره سعی شده فضای نقد موردتوجه باشد و در همین راستا از پیشنهادات سازنده استقبال می‌شود چرا که نقدهای سازنده زمینه‌ساز پیشرفت را فراهم می‌‌کنند.
شهرام جلال پور بابیان اینکه فضای بیمارستان از نظر تعداد تخت جوابگو  نیازهای مراجعه‌کنندگان نیست تأکید کرد: باید فضاهای بیمارستان و تعداد تخت‌های بستری افزایش یابد و این در حالی است که کمبود نیروی انسانی به‌خصوص در حوزه پرستاری مشکلاتی در بیمارستان گناوه ایجاد کرده است.
وی افزود: در راستای بهبود خدمات درمانی به مراجعان دستگاه‌های موردنیاز جراحان اتاق عمل و ۳۰ درصد از تجهیزات بخش دیالیز تعویض شده و مابقی تجهیزات برای بازسازی در دست اقدام است.
یک دستگاه ماموگرافی توسط مجمع خیرین سلامت شهر گناوه خریداری گردیده است
جلال پور به نقش مهم خیران سلامت پرداخت و با قدردانی از خدمات آنان خاطرنشان کرد: یک دستگاه ماموگرافی توسط خیران سلامت شهرستان گناوه خریداری‌شده که پس از اخذ مجوزهای لازم، راه‌اندازی می‌شود.
وی از بازسازی بخش اورژانس بیمارستان گناوه خبر داد و گفت: ضمن بازسازی اورژانس بیمارستان گناوه تعدادی تجهیزات پزشکی نیز به این بخش اضافه‌شده و کلینیک دندانپزشکی خدمات لازم با دریافت تعرفه نیمه‌دولتی ارائه می‌کند.
سرپرست بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه  با اشاره به خدمات هتلینگ در این مرکز درمانی گفت: اقدامات خوبی  در این زمینه انجام‌شده که تأمین یخچال، تلویزیون، کاناپه کنار تخت بیمار، تعویض پتوهای تخت‌های بیمارستان و صندلی‌های سالن‌های انتظار  از جمله خدمات هتلینگ در این مرکز درمانی است.
جلال‌پور بابیان اینکه کلینیک تخصصی در راستای خدمت‌رسانی مطلوب راه‌اندازی می‌شود گفت: با توجه به میزان مراجعات به واحد سونوگرافی تعداد پذیرش آن در طول روز به تعداد ۳۰ نفر افزایش‌یافته و دستگاه جدیدی نیز در کلینیک تخصصی طی روزهای آینده در راستای خدمت‌رسانی مطلوب به همشهریان راه‌اندازی می‌شود.
وی با اشاره به نصب دستگاه ام ار آی بیمارستان گناوه افزود: پس از صدور مجوز در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود.
جلال‌پور به دفع پسماند عفونی و فاضلاب بیمارستان گناوه اشاره کرد و افزود: تصفیه‌خانه فاضلاب بیمارستان گناوه به بخش خصوصی واگذارشده و در حال انجام فرآیند نهایی استفاده از آب آن برای فضای سبز مجموعه هستیم و جهت پسماندهای بیمارستانی نیز دستگاه بی‌خطر کردن زباله‌های عفونی بیمارستان خریداری و در حال فعالیت است، ضمن اینکه در آینده پسماند مطب‌های سطح شهر جمع‌آوری و این فرآیند بر روی آن‌ها انجام خواهد شد.
سرپرست بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه به پرداخت هزینه‌های بیمارستانی افراد کم‌بضاعت پرداخت و خاطرنشان کرد: در بیمارستان یک بخش مددکاری ایجادشده که با شناسایی بیماران کم‌بضاعت و از طریق خیران سلامت نسبت به مساعدت‌های مالی آن‌ها اقدام می‌شود.
جلال‌پور در خصوص میزان رضایت‌مندی بیماران از خدمات این بیمارستان نیز افزود: در ادوار گذشته بنا بر آمار موجود ماهیانه به‌طور میانگین شاهد ترخیص ۲۱ درصدی بیماران با رضایت شخصی برای انجام ادامه فرایند بیماری خود در دیگر شهرستان‌ها بوده ولی در حال حاضر این آمار بنا بر مستندات موجود به ۹ درصد رسیده است که نشان‌دهنده بالا رفتن میزان اعتماد مردم شهرستان به این بیمارستان است.
وی، در خصوص تعداد پزشک‌های متخصص شهر گناوه تصریح کرد: طی ماه‌های گذشته با رایزنی‌های صورت گرفته تعداد پزشکان متخصص این شهرستان از ۲۳ نفر به ۳۴ نفر افزایش‌یافته است.
کمبودهای نظام سلامت یکی از اولویت‌های پنج‌گانه سلامت شهرستان است
رییس خانه مشارکت سلامت شهرستان گناوه نیز با ارایه گزارشی از عملکرد نظام‌نامه سلامت شهرستان یکی از اولویت‌های مهم پنج‌گانه سلامت شهرستان را کمبودهای نظام سلامت و درمان (نبود متخصص حاذق و …) بیان و هدف از برگزاری این نشست را بررسی این مهم عنوان کرد.
حمید عشایری افزود: مشکل نوبت‌دهی مراکز سونوگرافی، نبود دستگاه ام ار ای در شهرستان، موضوع دفع فاضلاب و پسماندهای عفونی بیمارستانی از جمله مطالبات مردم شهرستان گناوه است.
انتهای پیام/ م ک- 4030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     شهرام.جلال‌پور     حمید.عشایری     بیمارستان.امیرالمومنین     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   20 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >