می‌توان با استفاده از ظرفیت جامعه و خانواده‌ها، آسیب‌های مواد مخدر را کاهش داد

13 تير 1397
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور مشارکت‌های اجتماعی گفت: می‌توان با استفاده از ظرفیت جامعه و خانواده‌ها، آسیب‌های مواد مخدر را کاهش داد.

دکتر حیدر عزیز نژاد در همایش تهدیدها و آسیب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر عنوان داشت: با همه موانع و مشکلات مبارزه با مواد مخدر، می‌توان با استفاده از ظرفیت جامعه و خانواده‌ها، آسیب‌های آن را به حداقل رساند.
وی تصریح کرد: باوجوداینکه درراه مبارزه با مواد مخدر موانع و مشکلات بسیار بزرگی وجود دارد، می‌توان با استفاده از ظرفیت جامعه و خانواده‌ها، تهدیدها و آسیب‌های ناشی از آن را به حداقل رساند.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور مشارکت‌های اجتماعی گفت: درراه مبارزه با مواد مخدر موانع و مشکلات بسیار بزرگی وجود دارد و شاید هیچ‌گاه نتوان مصرف آن را به صفر رساند؛ بااین‌حال می‌توان با استفاده از تک‌تک افراد جامعه و همچنین خانواده‌ها، تهدیدها و آسیب‌های ناشی از آن را به حداقل رساند.
دکتر حیدر عزیزنژاد بابیان اینکه دولت به‌تنهایی نمی‌تواند در این عرصه موفق باشد اضافه کرد: یکی از اهداف برنامه‌ریزان این همایش آگاه‌سازی افراد شرکت‌کننده برای به جریان انداختن ظرفیت‌های اجتماعی درراه مبارزه با مصرف مواد مخدر است.
سرپرست معاونت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر نیز گفت: باشگاه‌ها ورزشی و آرایشگاه از مکان‌هایی هستند که در معرض بیشترین خطر آسیب‌های مواد مخدر می‌باشند.
مریم آذرشب افزود: لازم است که متصدیان این اماکن یک تعصب و عِرق نسبت مبارزه با این مواد داشته باشند؛ چراکه هدف مکان‌هایی مانند باشگاه‌ها ایجاد سلامت و نشاط در جامعه است.
مدیر گروه سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: اعتیاد مادر اکثر مشکلات جامعه است و بر اساس بعضی از تحقیقات صورت گرفته، 68 درصد از طلاق‌های صورت گرفته به علت اعتیاد بوده است.
فاطمه اکبری زاده اظهار کرد: با توجه به نزدیکی آرایشگرهای زنانه و مربیان باشگاه‌های ورزشی به مراجعه‌کننده خود، آنان می‌توانند تأثیر زیادی در پیشگیری از اعتیاد در بین زنان داشته باشند.
عبد علی کارشناس مواد مخدر پلیس آگاهی استان بوشهر نیز نکات تخصصی را در رابطه با جلوگیری از مصرف مواد مخدر ارایه کرد.
همایش تهدیدها و آسیب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر به همت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و با حضور مربیان باشگاه‌های ورزشی و مسئولان آرایشگاه زنانه در سالن شهید بهشتی این دانشگاه برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ب 2020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
همایش     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     مریم.آذرشب     فاطمه.اکبری‌زاده        

تاریخ بروز رسانی:   13 تير 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >