قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور مشارکت‌های اجتماعی:
اجتماعی کردن سلامت برنامه وزارت بهداشت است

24 شهريور 1397
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور مشارکت‌های اجتماعی گفت: اجتماعی کردن سلامت به‌عنوان یک ضرورت در جامعه قلمداد می‌شود و یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های وزارت بهداشت و درمان است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان گناوه دکتر حیدر عزیزنژاد در جمع اعضای کمیته‌های نظام‌نامه مدیریت همه‌جانبه سلامت گناوه اعلام کرد: عوامل و مؤلفه‌های فراوانی در تأمین سلامت دخالت دارند که حوزه بهداشت و درمان، دستگاه‌های اجرایی و مردم به‌عنوان سه ضلع آن به شمار می‌روند.
وی اظهار داشت: تنها ۲۰ درصد متولی امر سلامت بر عهده وزارت بهداشت و درمان است و برای تحقق ۱۰۰ درصدی آن به همکاری و مشارکت همه آحاد جامعه به‌ویژه فعالان اجتماعی نیاز است.
دکتر عزیزنژاد با اشاره به تعامل بین بخشی سازمان‌ها و مشارکت مردمی در تحقق این مهم گفت: وزارت بهداشت با ایجاد معاونت اجتماعی در راستای این دو هدف و تقویت آن گام برمی‌دارد.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور مشارکت‌های اجتماعی افزود: مردم در سبک زندگی خود به مسایل ساده‌ای که منجر به حفظ و ارتقای سلامتی آنان نظیر تحرک بدنی، تغذیه مناسب، پرهیز از مصرف دخانیات، فراگیری مهارت‌های زندگی و مصون ماندن از آسیب‌های اجتماعی می‌شود توجه و اهتمام جدی ورزند و در این زمینه به همکاری سازمان‌های مختلف مردمی، دوره‌های آموزشی و رسانه‌ها نیاز است.
وی بابیان اینکه همکاری و ورود سازمان‌های دولتی می‌تواند سهم خوبی در تأمین سلامت مردم ایفا کند، افزود: دوره‌های آموزشی که در گناوه به همت اندیشکده سلامت برگزار شد در ارتقای سلامت جامعه و پیشگیری از معضلات و آسیب‌های این شهرستان اثرگذار است.
انتهای پیام/ م.ن ۳۰۸۰


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   24 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >