رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
ارتقای سواد سلامت شهروندان یکی از اهداف مهم خانه مشارکت‌های مردمی است

14 مهر 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ارتقای سواد سلامت شهروندان یکی از اهداف مهم خانه مشارکت‌های مردمی است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویشدوست در نشست خانه مشارکت های مردمی شهرستان دشتستان اظهار کرد: الگوی شیوه زندگی سالم، سگ‌های ولگرد، دفع غیربهداشتی فاضلاب، جمع‌آوری و دفع غیربهداشتی پسماند و افسردگی از مهم‌ترین مشکلات سلامت در سطح شهرستان هستند.
وی با اشاره به اینکه این آمار از طریق مشارکت‌های مردمی و از اقشار مختلف مردم با روش پرسشنامه و مصاحبه جمع‌آوری‌شده است در اساسنامه سند جامع سلامت شهرستان نوشته و تدوین‌شده است.
مهندس ماریا خویشدوست بابیان اینکه، یکی از اهداف مهم تشکیل خانه مشارکت‌های مردمی، توانمندسازی و ارتقای سطح سواد سلامت شهروندان می‌باشد که امیدواریم اتاق اصناف با همکاری شبکه بهداشت و درمان و فعالین مدنی به این مهم دست یابند.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور مشارکت‌های اجتماعی نیز بیان کرد: علت اصلی این نشست لزوم مشارکت مردم در پیدا کردن و بررسی مشکلات بهداشتی است.
دکتر حیدر عزیز نژاد با اشاره به اینکه در شاخص‌های بهداشتی و درمانی مشکلاتی وجود دارد ادامه داد: سمن‌ها باید در این جلسات حضور فعال داشته و به‌عنوان نمایندگان مردم مطالبه گر مسائل و مشکلات سلامت باشند.
دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر نیز گفت: هدف از تشکیل خانه مشارکت‌های مردمی بررسی عوامل اجتماعی مؤثر در مشکلات بهداشتی شناسایی‌شده شهرستان دشتستان می‌باشد.
دکتر عیسی صفوی ادامه داد: وظیفه کارگروه سلامت و امنیت غذایی است که این عوامل را جمع‌بندی و به دو گروه عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت در بخش بهداشت و درمان نمایند و به نهادهایی که در ارتباط با این مشکلات هستند ارجاع داده شوند.
نشست خانه مشارکت‌های مردمی شهرستان دشتستان با حضور فعالان اجتماعی و نمایندگان صنوف باهدف توانمندسازی، ارتقای سواد سلامت و خوداتکایی جهت شناسایی و بررسی عوامل مؤثر بر سلامت در محل شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان برگزار شد.
در این جلسه نمایندگان صنوف و فعالین اجتماعی، مسائل و مشکلات و عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت را مطرح کردند که 15 مشکل عمده شناسایی و به دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی ارجاع داده شد.
گفتنی است، نشست اعضای خانه مشارکت‌های مردمی با حضور قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور مشارکت‌های اجتماعی، دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر، مسئول امور هماهنگی حوزه‌ی مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان و معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان، مسئول خانه مشارکت‌های مردمی، مدیران اتحادیه‌ها و اصناف و جمعی از فعالان اجتماعی در محل شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان برگزار شد.

 انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     خانه.مشارکت‌ها     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     دکتر.عیسی.صفوی     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   14 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >