معاون شبکه بهداشت و درمان دیر:
سالمندان دیر مراقبت‌های ادغام یافته دوره سالمندی دریافت می‌کنند

15 مهر 1397
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: کلیه سالمندان می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین خانه بهداشت و یا پایگاه‌ سلامت محل زندگی خود، مراقبت‌های ادغام یافته دوره سالمندی را به‌طور رایگان دریافت کنند.

حسین ناظمیان‌پور با اشاره به هفته ملی سالمند اظهار کرد: شعار امسال هفته سالمند «تحکیم حقوق سالمندان» نام‌گذاری شده است و یکی از حقوق سالمندان بهره‌مندی از مراقبت‌های بهداشتی در این دوران است.
وی افزود: با اجرای طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت شاهد افزایش برنامه‌های مراقبتی و پیشگیرانه بودیم که این برنامه‌های جهت تمامی گروه‌های سنی به‌طور خاص تعریف و اجرایی شد.
حسین ناظمیان‌پور اضافه کرد: یکی از این گروه‌های سنی افراد بالای 60 سال است که به‌عنوان سالمند محسوب شده و خدمات مراقبت‌های ادغام یافته این دوره و همچنین ارزیابی سطح سلامت خود را می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین خانه بهداشت و یا پایگاه‌ سلامت محل زندگی خود، دریافت کنند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: اندازه‌گیری وزن، قد و فشارخون، بررسی وضعیت تعادل سالمندان و پیشگیری از خطر احتمالی سقوط در آن‌ها، بررسی سالمندان از نظر افسردگی و مشکلات روانی از جمله خدمات ارائه‌شده به سالمندان در پایگاه‌های سلامت است.
وی گفت: بررسی سالمندان از نظر افسردگی و مشکلات روانی، ارزیابی قند و چربی خون، ارزیابی و تشخیص زودهنگام سرطان دستگاه گوارش و ارائه مکمل‌های کلسیم، ویتامین D و مولتی‌ویتامین به‌صورت رایگان از دیگر خدمات ارائه‌شده به سالمندان در پایگاه‌های سلامت است.
ناظمیان‌پور با اشاره به مشکلات و اختلالات تغذیه‌ای در دوره سالمندی خاطرنشان کرد: رژیم غذایی سالم و سرشار از انواع میوه‌ها، سبزی‌ها، لبنیات کم‌چرب در کنار ورزش کردن می‌تواند تا حد چشمگیری شانس ابتلا به پوکی استخوان را در دوران سالمندی کاهش دهد.
انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
هفته.سالمند     معاون.بهداشتی     حسین.ناظمیان‌پور     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   15 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >