فرماندار دشتستان:
مشارکت مردم در اجرای طرح‌های بهداشتی در پیشبرد اهداف حوزه سلامت مؤثر است

28 آبان 1397
فرماندار دشتستان گفت: مشارکت مردم در اجرای طرح‌های بهداشتی می‌تواند در پیشبرد اهداف حوزه سلامت بسیار مؤثر باشد و نقش سفیران سلامت در انتقال مفاهیم و مطالب آموزشی بسیار مهم و ارزشمند است.

دکتر ارسلان زارع در مراسم افتتاحیه طرح سفیران سلامت دانش امروزی شهرستان دشتستان گفت: یکی از اهداف مهم در دولت تدبیر و امید، پوشش همگانی سلامت بوده و بر شعار سلامت برای مردم و توسط مردم تأکید شده است.
دکتر زارع افزود: یکی از مهم‌ترین گروه‌های جمعیتی در هر کشوری، کودکان و دانش‌آموزان می‌باشند و برای دستیابی به شاخص‌های توسعه، باید به‌سلامت این گروه مهم در همه ابعاد آن ازجمله جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی توجه کرد.
وی افزود: در همین راستا، یکی از اقدامات مهم و بسیار باارزشی که در این زمینه صورت گرفته، طرح سفیران سلامت دانش‌آموز است که می‌توانند به‌عنوان پل ارتباطی بین خانواده، مدارس و بهداشت بوده و آموزش آن‌ها در اصل می‌تواند به‌منزله آموزش کل خانواده محسوب گردد.
فرماندار دشتستان گفت: در حال حاضر میزان ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر در جامعه در حال افزایش است و ما برای داشتن جامعه‌ای سالم و پویا باید فرهنگ تغذیه سالم، تحرک بدنی مناسب و عدم مصرف دخانیات را در سطح جامعه بالابرده و سطح خود مراقبتی را در افراد ارتقاء دهیم که سفیران سلامت به‌خصوص در مقطع متوسطه می‌توانند نقش مهم و اساسی را در این زمینه ایفا کنند.
دکتر زارع تصریح کرد: هر طرحی برای رسیدن به نتایج مطلوب در اجتماع به تعامل و مشارکت عمومی مردم و دستگاه‌های دولتی نیازمند است و طرح سفیران سلامت یکی از همین طرح‌هایی که با جدیت و تلاش شبکه بهداشت و درمان و مدیریت اداره آموزش‌وپرورش و همچنین همکاری خانواده‌ها در حال اجرا است و امیدواریم شاهد نتایج مطلوب آن در سطح جامعه باشیم.
یکی از اهداف اصلی طرح سفیران سلامت، ارتقای دانش خود مراقبتی در جامعه است
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز در این مراسم گفت: اجرای برنامه سفیران سلامت یکی راهکارهای مهم و مؤثر در ارتقاء سلامت دانش‌آموزان و افزایش سواد سلامت جامعه است
ماریا خویش‌دوست ضمن اشاره به نقش سازنده سفیران سلامت در پیشبرد اهداف نظام سلامت گفت: حضور فعال در برنامه‌ها و همکاری دانش‌آموزان در توسعه فرهنگ خود مراقبتی به‌ویژه ترویج سبک زندگی سالم ضروری است.
وی افزود: هدف از اجرای طرح سفیران سلامت بهره‌گیری از ظرفیت آموزش همسالان، تقویت مدیریت سلامت‌محور در مدارس، آموزش مفاهیم سلامت و توانمندسازی، تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری، تقویت خودباوری و اعتمادبه‌نفس، افزایش گرایش دانش‌آموزان به مشارکت در امور مربوط به پیشگیری و خود مراقبتی و جلب مشارکت اولیا است.
خویش‌دوست طرح سفیران سلامت را ازجمله راهکارهای برگزیده برای ارتقای سلامت دانش‌آموزان برشمرد و گفت:  با آگاهی دادن به دانش‌آموزان می‌توان به افزایش سطح سلامت و سالم‌سازی محیط زندگی دانش‌آموزان اقدام نمود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: این طرح گروه‌های سنی مختلف را تحت پوشش قرار می‌دهد و در تمامی مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم از سال تحصیلی ۹۵-۹۴ در حال اجراست و مراقبین سلامت و بهورزان آمادگی لازم برای ارائه هر آموزشی را به سفیران سلامت در هر ۳ مقطع رادارند.
9 هزار سفیر سلامت دانش امروزی در مدارس شهرستان دشتستان فعالیت می‌کنند
مدیر اداره آموزش‌وپرورش شهر برازجان نیز در این همایش گفت: شهرستان دشتستان دارای بیش از 13 هزار دانش‌آموز در هر سه مقطع تحصیلی است که از اجرایی شدن طرح سفیران سلامت تاکنون 9 هزار دانش‌آموز در این طرح مشارکت دارند.
سید حسن لواسانی افزود: ۲۶ درصد از دانش‌آموزان شهرستان دشتستان در این طرح مشارکت کرده‌اند که آموزش سبک زندگی سالم، سلامت روانی، سلامت تغذیه، سلامت خانواده، اصول بهداشت فردی، آشنایی با بیماری‌های غیر واگیر و واگیردار و تحرک بدنی و ورزش ازجمله فعالیت‌های دانش‌آموزان در این طرح است.
گفتنی است، مراسم افتتاحیه طرح سفیران سلامت دانش امروزی با همکاری مدیریت آموزشگاه ابتدایی پسرانه سعدی شهر برازجان و حضور فرماندار و هیأت همراه، رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان، رییس اداره سلامت آموزش پرورش استان بوشهر، مدیریت اداره آموزش‌وپرورش شهر برازجان، شهردار شهر برازجان و جمعی از کارشناسان و مربیان مدارس در سالن کانون امام خمینی‌شهر برازجان برگزار شد.

انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شهرستان.دشتستان     سفیران.سلامت     طرح.بهداشتی     حوزه.سلامت     فرماندار.دشتستان     ارسلان.زارع    
شبکه.بهداشت.درمان     ماریا.خویش.دوست    

تاریخ بروز رسانی:   28 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >