طرح سفیران فرهنگ و سلامت استان بوشهر به عنوان طرح نمونه کشوری مورد تجلیل قرار گرفت

25 آذر 1397
طرح سفیران فرهنگ و سلامت استان بوشهر، به عنوان تجربه برتر کشور از طرف دبیرخانه ستاد اقامه نماز کشور انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفت.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباس دشتی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر در دیدار صمیمانه با دست‌اندرکاران طرح سفیران فرهنگ و سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: موفقیت‌های امروز ستاد اقامه نماز نشان‌دهنده عمق نیاز به کار تشکیلاتی در مسائل فرهنگی است و هر جا چنین رشدی بوده در سایه کار تشکیلاتی است.
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: طرح سفیران فرهنگ و سلامت از سه سال پیش در مدارس استان بوشهر به اجرا درآمده که در این طرح، کارشناسان دینی ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی با اختصاص یک روز کاری خود در هفته در مدارس پیرامون محل خدمت خود، مباحث فرهنگی تبلیغی همراه بانشاط معارفی و به‌کارگیری شیوه‌های تبلیغ نوین و استفاده از امکانات مدارس هوشمند را اجرا می‌کنند.
حجت‌الاسلام مجتبی احمدی افزود: این فعالیت‌ها که در محورهای فرهنگی، تبلیغی و تفریحی صورت می‌گیرد شامل اقامه نماز جماعت، حضور در کلاس‌های درس، جلسات پرسش و پاسخ، بیان معارف دینی در قالب داستان‌های کوتاه و جذاب، اجرای مسابقات، پخش فیلم و کلیپ‌های کوتاه معرفتی، حضور در جشن‌ها و مراسم صبحگاه مدارس و شرکت در اردوهای علمی و فرهنگی است.
وی بیان داشت: چشم‌گیر بودن این فعالیت‌ها در سطح استان سبب شد تا از طرف دبیرخانه ستاد اقامه نماز کشور این طرح به عنوان تجربه برتر کشوری مورد تجلیل قرار گیرد و دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز در استان سمنان که با حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و مسئولین کشوری برگزار شد، دعوت شوند تا طرح سفیران فرهنگ و سلامت را برای حاضران در جلسه تبیین نمایند.
وی با تشکر ویژه از حمایت‌های مادی و معنوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار امیدواری کرد: مسئولان استانی نیز توجه بیشتری به ظرفیت کارشناسان دینی استان کنند.
دست‌اندرکاران طرح سفیران فرهنگ و سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در دیداری صمیمانه با مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر تندیس سفیران فرهنگ و سلامت (تجربه برتر بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز) را به وی اهدا کردند.

انتهای پیام /م.غ ۱۰۲۳

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سفیران.سلامت     حجت‌الاسلام‌والمسلمین.عباس.دشتی     دفتر.نهاد     حجت‌الاسلام.مجتبی.احمدی    

تاریخ بروز رسانی:   25 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >