در 9 ماهه اول سال جاری صورت گرفت:
جریمه و تعطیلی 90 واحد متخلف بهداشتی در شهرستان دیّر

5 دی 1397
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: از ابتدای سال جاری تعداد 90 واحد متخلف به دلیل عدم رعایت اصول و موازین بهداشتی جریمه و تعطیل شدند.

حسین ناظمیان‌پور در نشست شورای مدیران شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: نظارت بر فعالیت صنوف تهیه و توزیع مواد غذایی و انجام بازدیدهای بهداشتی یکی از وظایف و مأموریت‌های واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای این شبکه است که به صورت مستمر توسط بازرسان بهداشت محیط انجام می‌شود.
وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار هزار و 436 مورد بازدید از مراکز و اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی در سطح شهرستان دیر صورت گرفته است.
نمونه‌برداری مستمر از مواد غذایی
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: در همین مدت نیز تعداد 496 مورد نمونه‌برداری از مواد غذایی به‌عمل‌آمده است که 89 مورد آن با انجام آزمایش‌های مربوطه، نامطلوب گزارش‌شده است.
حسین ناظمیان‌پور با اشاره به سنجش سلامت مواد غذایی با استفاده از تجهیزات پرتابل گفت: تعداد هزار و 649 موردسنجش با استفاده از تجهیزات پرتابل در محل تهیه و توزیع مواد غذایی صورت گرفته است که این نشان از اهمیت و حساسیت بازدیدها و توجه ویژه کارشناسان این شبکه به سلامت مواد غذایی است.
وی افزود: در ادامه روند نظارت و پايش‌هاي مستمر از مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي، باهدف ارتقای هرچه بيشتر سطح بهداشت و تأمین سلامت و امنيت غذايي مردم، طی 9 ماهه گذشته تعداد 90 واحد متخلف به دلیل عدم رعایت اصول و موازین بهداشتی به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
برخورد بدون اغماض و جریمه 300 میلیونی متخلفین بهداشتی
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اظهار داشت: از این تعداد مراکز، 14 واحد متخلف پس از طی مراحل قانونی تعطیل و 76 واحد نیز جریمه نقدی شدند که مجموعاً بالغ بر 300 میلیون ریال می‌باشد.
ناظمیان‌پور با تأکید بر رعایت اصول بهداشتی توسط متصدیان صنوف مختلف یادآوری کرد: تأمین سلامت و امنيت غذايي مردم از اهداف شبکه بهداشت و درمان است و با صنوفی که باعث به مخاطره افتادن امنیت غذایی شهروندان شده و بهداشت عمومی را نادیده گیرد بدون اغماض برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
این مقام مسئول در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با درخواست از شهروندان گفت: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی با سامانه تلفنی ۱۹۰ تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کنند.
انتهای پیام/ ح.ن- 3050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     شورای.مدیران     معاون.بهداشتی     حسین.ناظمیان‌پور     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    
   

تاریخ بروز رسانی:   5 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >