قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور مشارکت‌های اجتماعی:
کانون سلامت محله باهدف اجتماعی شدن سلامت مردم راه‌اندازی شده است/ گزارش تصویری

16 بهمن 1397
قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور مشارکت‌های اجتماعی گفت: کانون سلامت محله باهدف اجتماعی شدن سلامت مردم راه‌اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ دکتر حیدر عزیز نژاد در آئین افتتاح اولین کانون سلامت محله بهبهانی شهر بوشهر افزود: مشارکت‌های مردمی، مشارکت‌های بین بخشی در بین دستگاه‌های اجرایی، عدالت در سلامت و افزایش سواد سلامت از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این کانون در شهرستان بوشهر می‌باشد.
وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون در زمینه پیشرفت در حوزه پزشکی و کنترل بیماری‌های واگیردار اقدامات قابل‌توجهی انجام‌شده تصریح کرد: در بحث بیماری‌های غیر واگیر با مشکل مواجه‌ایم که در سرای محله مسئولیت اجتماعی سلامت، خود مراقبتی و پیشگیری از بیماری‌ها و سبک زندگی سالم به افراد در گروه‌های مختلف، آموزش داده می‌شود.
افزایش سواد اجتماعی سلامت گامی مؤثر در ارتقای نظام سلامت است
مسئول ستاد اقامه نماز بوشهر گفت: افزایش سواد اجتماعی سلامت گامی مؤثر در ارتقای نظام سلامت است و سرای محله سلامت نیز با همین رویکرد در شهرستان بوشهر راه‌اندازی شده است.
حجت‌الاسلام سید نعمت‌الله رکنی افزود: در راستای اجتماعی شدن و ارتقای سواد اجتماعی سلامت در سرای سلامت محلات، آموزش مهارت پیشگیری از بیماری‌ها و نهادینه‌سازی روحیه خود مراقبتی در قالب گروه‌های مختلف مادر و کودک، سالمندان، معلولان، گروه محیط‌زیست، گروه پیشگیری از دیابت و چاقی و گروه پیشگیری از دخانیات و... به افراد اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی صورت می‌گیرد.
در این مراسم که با حضور فرماندار، فرمانده نیروی انتظامی، مسئول ستاد اقامه نماز بوشهر، قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور مشارکت‌های اجتماعی، سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامتی معاونت بهداشتی دانشگاه و نمایندگانی از سازمان‌های محیط‌زیست، کمیته امداد برگزار شد.
در این آیین ضمن افتتاح کانون سلامت محله بهبهانی در مسجد غریب، ابلاغیه دبیر و اعضای کانون سلامت محله و کارت عضویت آنان از طرف فرماندار اهدا شد.

انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
افتتاح     راه‌اندازی     کانون.سلامت.محله     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   16 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >