رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛
رضایتمندی مردم با توسعه پایدار در عرصه‌های مختلف حاصل می‌شود

17 بهمن 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: رضایتمندی مردم با توسعه پایدار در عرصه‌های مختلف حاصل می‌شود.

ماریا خویش‌دوست در اولین همایش دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه سلامت افزود: هدف اصلی از برگزاری این همایش نگاهی به رشد شاخص‌ها در حوزه سلامت باانگیزه فراهم کردن فرصتی برای مرور گذشته و برنامه‌ریزی بهتر برای آینده بوده است.
وی با تأکید بر اینکه مردم خواهان توسعه پایدار و همه‌جانبه هستند بیان داشت: مردم از دولت‌مردان توسعه، رشد و پیشرفت در حوزه‌های مختلف آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، اقتصاد و سایر حوزه‌ها را می‌خواهند و اگر ما توسعه پایدار در تمام حوزه‌ها نداشته باشیم رضایت مردم حاصل نخواهد شد.
رییس شبکه بهداشت دشتستان ابراز داشت: در بحث خدمات دندان‌پزشکی (یونیت‌های دندان‌پزشکی)، تعداد ۱۱۴ روستا این خدمات را دریافت کرده و ما شاهد توسعه دولتی با نرخ‌های دولتی هستیم.
خویش‌دوست خاطرنشان کرد: کاهش بسیاری از بیماری‌ها ازجمله سالک، سل، مالاریا، هپاتیت ب و بیماری‌هایی چون سیاه‌سرفه و سرخک نیز ازجمله دستاوردهای ۴ دهه اخیر است.
وی ادامه داد: درواقع کارکنان شبکه بهداشت و بهورزان ما برای کاهش و ریشه‌کن‌سازی تک‌تک این بیماری‌ها و در جهت ارائه آموزش به مردم تلاش زیادی کرده‌اند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با تأکید بر اینکه اجرای برنامه‌های مکمل یاری در مدارس بسیار ارزشمند است اذعان داشت: همه این‌ها در کنار هم باعث شده که ایران اسلامی در حوزه بهداشت جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد. افتخار می‌کنیم که با بسترسازی مناسب زمینه رشد کودکان را فراهم ساخته و در رشد استعداد دانش آموزان نقش داشته‌ایم.
ماریا خویش‌دوست گفت: توزیع رایگان شیر در مدارس، مراقبت از نوجوانان، جوانان، سالمندان و میان‌سالان، نظارت بر پروانه ساخت کارگاه‌های تولیدی، بازرسی واحدها، انجام آزمایش‌های مستمر بخشی از شاخص‌ها بهداشت و درمان شهرستان دشتستان است.
وی افزود: بررسی مواد غذایی، مراقبت‌های دوران بارداری، ارائه خدمات به زنان باردار و بسیاری از موارد دیگر ازجمله خدمات شبکه بهداشت به جامعه می‌باشد که یکی از آثار مهم آن کاهش مرگ‌ومیر کودکان و نوزادان بوده است.
بیمارستان شهید گنجی بیش‌ترین آمار بستری در استان را داشته و دومین بیمارستان از لحاظ نیروی انسانی است
مدیر بیمارستان شهید گنجی برازجان گفت: بیمارستان شهید گنجی برازجان بیش‌ترین آمار بستری بیماران در استان بوشهر را داشته و از لحاظ تعداد نیرو نیز دومین بیمارستان استان بوشهر است.
نظر غلامی اظهار داشت: باهمت بلند مسئولان نظام جمهوری اسلامی و ایثار و فداکاری مردم، دستاوردهای نظام در عرصه‌های مختلف چشمگیر بوده است.
وی افزود: در حوزه بهداشت و درمان شاهد دستاوردهای عظیمی بوده‌ایم که ایران اسلامی را در رتبه برترین‌های آسیا قرار داده است.
مدیر بیمارستان شهید گنجی بیان داشت: بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان در سال ۱۳۴۶ با ۹۰ نفر کارکنان و ۵ بخش جراحی و زنان و زایمان آغاز بکار کرده این در حالی است که هم‌اکنون نیروهای بیمارستان شهید گنجی به ۶۳۳ نفر رسیده و بخش‌های موردنیاز بیماران نیز به بیمارستان اضافه‌شده است.
وی تصریح کرد: بیمارستان شهید گنجی از لحاظ دستگاه‌های موردنیاز پیشرفت‌های خوبی داشته که می‌توان به استقرار سی‌تی‌اسکن‌های پیشرفته و آندوسکوپی و غیره اشاره کرد.
غلامی اضافه کرد: بیمارستان شهید گنجی برازجان بیش‌ترین آمار بستری بیماران در استان بوشهر را دارد و با ۶۳۳ نیرو دومین بیمارستان بعد از شهدای خلیج‌فارس در استان از لحاظ تعداد نیرو است و شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز با ۱۲۷۴ نیرو، بزرگ‌ترین شبکه بهداشت و درمان استان بوشهر است.

انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
همایش     ماریا.خویش‌دوست     نظر.غلامی     شبکه.بهداشت.درمان     بیمارستان.شهید.گنجی     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   17 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >