مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر:
سیره حضرت زهرا (س) به عنوان سبک زندگی اسلامی قرار گیرد/ بهترین الگو برای زنان

11 اسفند 1397
مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: سیره حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان سبک زندگی اسلامی الگویی برای دختران و زنان قرار گیرد.

حجت‌الاسلام عباس دشتی در جمع اساتید کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: نام‌گذاری سالروز میلاد حضرت زهرا (س) به نام روز زن و مادر نشان از جایگاه والای زن در جامعه اسلامی است و در حقیقت عظمت حضرت زهرا (س) را جز خداوند سبحان کسی نمی‌داند چراکه هر چه داریم به برکت وجود ائمه اطهار (ع) و حضرت زهرا (س) می‌باشد و آیه تطهیر گواه این مدعاست.
مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر بابیان اینکه بانوان بایستی الگو گیری از حضرت زهرای اطهر (س) را در دستور کار خودشان قرار بدهند بیان کرد: مقصود از الگو گیری از سیره معصومین این است که روح و محتوای آن سیره رفتاری را درک نماییم و آن را در شکل‌ها و کالبدهایی نوین، طبق اقتضای شرایط زمانی و مکانی خویش، تحقق دهیم.
وی تصریح کرد: شناخت سیره حضرت زهرا (س) یعنی شناخت ابعاد زندگی حضرت به ویژه نوع‌دوستی، پاسخگویی و خلق حضرت در زندگی فردی، خانوادگی، حیات سیاسی و اجتماعی که زمان و مکان ندارد.
حجت‌الاسلام عباس دشتی افزود: یکی از کارهای حضرت زهرا (س) که جایگاه رفیع بعد از پیامبر پیدا کرد و همه معصومین او را به عنوان اسوه خود قرار دادند دفاع از ولایت و امامت و داشتن روحیه جهادی حضرت زهرا (س) بود چراکه مدافع خط ولایت و امامت بودند.
وی گفت: یکی از ویژگی‌های دیگر حضرت زهرا (س) کوثر بودن او است که به معنای خیر کثیر است چراکه سوره‌ای از قرآن به نام اوست و نکته دیگر احترام خاص پیامبر (ص) به ایشان که زبانزد همه علمای شیعه و سنی است که بسی فراتر از احترام یک پدر به دخترش بوده و به‌گونه‌ای بود که باعث حیرت دیگران می‌شد و پیامبر با آن همه‌شان و منزلتی که داشت دست دخترش را می‌بوسید چراکه به گفته عایشه هرگاه که فاطمه بر پیامبر وارد می‌شد رسول خدا (ص) به احترام او از جای بر می‌خواست و پیشانی او را می‌بوسید و در حین ورود از وی جدا استقبال و در حین خروج از محضرش او را مشایعت می‌فرمود.
حجت‌الاسلام عباس دشتی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت تولد این بانوی گران‌قدر که به ابتکار بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران امام راحل ره روز زن و مادر نامیده شد، به صرف زن بودن مهم نیست بلکه باید آن شاخص‌های یک زن مسلمان را که خداوند در قران سوره تحریم آیه ۵ بر آن تأکید دارند را داشته باشد.
انتهای پیام /م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
روز.زن     حجت‌الاسلام.عباس.دشتی     دفتر.نهاد        

تاریخ بروز رسانی:   11 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >