رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
بیش از ۵۰ درصد از جمعیت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را بانوان تشکیل می‌دهند / گزارش تصویری

13 اسفند 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: بالغ بر هفت هزار نفر در دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر مشغول به کار هستند که بیش از ۵۰ درصد از جمعیت دانشگاه را بانوان تشکیل می‌دهند.

دکتر سعید کشمیری در آیین بزرگداشت روز زن در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: زن به عنوان ریحانه آفرینش در اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد و در ا نقلاب اسلامی ایران نیز جایگاه زنان ارتقا یافته است.
وی تصریح کرد: اگرپیرامون خودنگاهی بیندازیم حضور زنان در تمامی عرصه‌های کار و تلاش را به خوبی مشاهده می‌کنیم. پزشکان، معلمان، خبرنگاران، کارگران فنی، مربیان و... همه زنانی هستند که پابه پای مردان در جهت پیشرفت و آبادانی کشور گام برمی دارند.
دکتر کشمیری بیان کرد: حضور مثبت و فعال زنان به عنوان قشری اثرگذار، لازمه حرکت در مسیر سعادت و پیشرفت است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر با بیان اینکه نزدیک به ۶۵ نفر خانم سرپرست خانوار در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مشغول هستند گفت: اکنون زنان علاوه بر تربیت فرزندان و انتقال فرهنگ به آنان، نه تنها به وظایف درون خانواده خود در سطح اعلی عمل می‌کنند بلکه نقش برون خانواده را نیز به نحو احسن انجام می‌دهند.
دکتر سعید کشمیری با بیان اینکه زنان و مادران ایرانی در پیشرفت جامعه نقش بسیار موثری دارند خاطرنشان می‌کند: مادران و زنان می‌توانند با الگوی خوب، انسان‌هایی سالم و صالح تربیت کنند به گونه‌ای که نقش مادران در تربیت فرزندان و پیشرفت جامعه بسیار حائز اهمیت است
وی خاطرنشان کرد: در بیمارستان عمده کارها را پرستاران انجام می‌دهند و در ستاد نیز بدنه کارشناسی و آموزشی خانم‌ها حضور فعال دارند که این باعث افتخار ماست.
مشاور و مدرس حوزه علمیه خواهران نیز با اشاره به ارزش، مقام و موقعیت زن در ادیان توحیدی گفت: در آیین یهود، در کتاب تورات تحریف‌شده، زن را یک موجود اغواگر و فریبنده معرفی می‌کند و در آیین مسیحیت، زن را موجودی معرفی می‌کند که همه گناه بشریت بر عهده زن بوده است از این جهت که حضرت حوا اولین کسی است که فریب شیطان را می‌خورد.
معصومه شجاعی اضافه کرد: در کتاب قرآن، نگاهی که به زن وجود دارد، اینگونه است که زنان نمونه را معرفی می‌کند و نگاه قرآنی نسبت به ارزش، کمالات، مرتبه و منزلت زن اصلاً نگاه جنسیتی نیست.
وی اظهار داشت: وقتی خدای متعال حضرت زهرا (س) را به پیغمبر هدیه می‌کند می‌فرمایند: «انا اعطیناک الکوثر»، ما به تو خیر کثیر را دادیم.
شجاعی با بیان اینکه کوثر یعنی خیر کثیر و فراوان، ادامه داد: خیر کثیری که ما سالیان سال داریم از آن بهره می‌بریم و در روایات هم واردشده و تا قیامت، بشریت از این خیر کثیر بهره کافی و وافی را خواهد برد.
این استاد حوزه با اشاره به مبحث ازدواج در قرآن، بیان کرد: وقتی قرآن در مورد ازدواج صحبت می‌کند، هیچ ارزش، رتبه و درجه‌بندی نسبت به زن و مرد قائل نمی‌شود و خداوند می‌فرمایند از جنس خودتان برایتان یک زوج انتخاب کردم و آن مودت و رحمتی که بین شما قرار دادم.
شجاعی افزود: نگاه قرآن نگاه جنسیتی نیست و بعضی شبهات مطرح می‌شود که دین نگاه محدودی نسبت به زن داشته باشد که اصلاً این‌طور نیست و از نظر آیات و روایات تبعیض جنسیتی را نداریم.
وی اضافه کرد: در دین اسلام هم گفته‌شده وقتی زن به عنوان یک بانو عهده‌دار مقام همسری، مادری و دختری است، نقش خود را به بهترین نحو ایفا کند در اجرای فعالیت‌های اجتماعی خود نیز هیچ محدودیتی نخواهد داشت.
مشاور و مدرس حوزه علمیه خواهران با بیان اینکه قرآن وقتی می‌خواهد انسان‌های نمونه و با ایمان را معرفی کند، زن را معرفی می‌کند، گفت: خداوند در قرآن کریم، حضرت آسیه همسر فرعون را مثال می‌زند برای همه آنهایی که ایمان آورده‌اند؛ نمی‌گوید آسیه یک زن است و فقط الگو برای زن است، نشان می‌دهد که اگر زنی از نظر کمالات انسانی ارتقا پیدا کند هم می‌تواند الگو برای زن باشد هم برای مرد.
شجاعی تصریح کرد: از دیدگاه قرآنی و دیدگاه اسلام، هرکس که به خدا نزدیکتر است ارزش و درجه والاتری دارد و فقط از نظر خدامحوری و اخلاص هست که ارزش و درجه انسان‌ها نمود و ظهور پیدا می‌کند.

انتهای پیام/ س.م - ۱۰۲۱

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
بزرگداشت     روز.زن     دکتر.سعید.کشمیری     معصومه.شجاعی        

تاریخ بروز رسانی:   13 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >