مدیر بیمارستان شهید گنجی برازجان خبر داد؛
رتبه برتر این بیمارستان در زمینه ترویج زایمان طبیعی در استان

18 اسفند 1397
مدیر بیمارستان شهید گنجی برازجان از کسب عنوان برتر این بیمارستان در زمینه ترویج زایمان طبیعی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید گنجی؛ نظر غلامی در اولین همایش ترویج زایمان طبیعی افزود: با شروع طرح تحول نظام سلامت کلاس‌های آمادگی برای زایمان باهدف آماده سازی مادران برای زایمان طبیعی راه‌اندازی و آغاز به کار کرد.
وی تصریح کرد: در ابتدای طرح تحول نظام سلامت درصد سزارین افزایش کمی داشته که با تشکیل این کلاس‌ها و آماده سازی مادران، توجیه و تشویق پزشکان و ماماها و انجام سزارین در موارد اورژانس میزان زایمان طبیعی افزایش‌یافته است.
مدیر بیمارستان شهید گنجی برازجان بیان داشت: در سال 96 میزان زایمان طبیعی به 33.59 درصد و سزارین نخست زا به 28.89 درصد رسید که آمار مطلوبی بوده است.
غلامی اظهار داشت: در 9 ماهه اول سال 97 میزان سزارین 38 درصد بوده و سزارین نخست زا که به عنوان شاخص بسیار مهم در ارزیابی عملکرد بیمارستان‌ها محاسبه می‌شود 28.57 درصد رسید  که منفی 1/1 کاهش داشته و بیمارستان شهید گنجی به عنوان بیمارستان برتر استان در سال 97 انتخاب شد.
در این همایش دکتر محسن‌پور متخصص زنان و خانم مهدی‌زاده فیزیوتراپ در مورد مزایای زایمان طبیعی و ورزش‌های دوران بارداری برای مادران باردار، مسئولین واحدها و کارکنان بیمارستان شهید گنجی و مسئولین بیمارستان‌های استان مطالبی ارائه کردند.
این کلاس‌ها زیر نظر خانم کفایی مسئول زایشگاه و توسط مامای با تجربه خانم خسروی 2 روز در هفته تشکیل‌شده و با استقبال فراوانی روبرو شده و از زحمات مربی باتجربه این کلاس‌ها خانم خسروی قدردانی شد.
در پایان از مادرانی که کلاس‌های آمادگی برای زایمان را گذرانده و تجربه موفق زایمان طبیعی را داشته‌اند با اهدای جوایزی تقدیر شد.
انتهای پیام/ ب.ا- 4080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
همایش     ترویج.زایمان.طبیعی     نظر.غلامی     بیمارستان.شهید.گنجی     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   18 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >