بالگرد اورژانس ۱۱۵ برای نجات جان مرد ۵۵ ساله به پرواز درآمد/ احیای بیمار در آسمان

19 خرداد 1398
رییس سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر گفت: بالگرد اورژانس ۱۱۵ برای نجات جان مرد ۵۵ ساله به پرواز درآمد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر، دکتر عبدالرحیم دادجو در این خصوص اظهار داشت: روز شنبه ۱۸ خرداد ۹۸ ساعت ۱۱:۲۷ با مرکز پیام شهرستان تنگستان تماس مبنی بر درخواست کمک برای مردی ۵۵ ساله که مشکل قلبی داشت گرفته شد.
وی تصریح کرد: تکنسین‌ها غلامحسین دریانورد و حسین آربی از پایگاه دلوار کمتر از دو دقیقه بر بالین بیمار رسیدند و پس از رسیدن کارشناسان فوریت‌های پزشکی بر بالین بیمار  بررسی‌ها حاکی از ایست قلبی بیمار بود بنابراین بدون فوت وقت عملیات احیای قلبی و ریوی پیشرفته را شروع کردند.
رییس سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر بیان کرد: همزمان هماهنگی‌های لازم جهت اعزام بالگرد صورت گرفت، بالگرد سازمان اورژانس بوشهر کمتر از دوازده دقیقه به صحنه رسید.
دکتر دادجو افزود: آمبولانس اورژانس جاده‌ای بوالخیر وارد صحنه شد و با مسدود کردن جاده و محیا نمودن موقعیت برای لندینگ بالگرد، بیمار را تحویل تیم پزشکی مهران عباسی و خدارحم نویدکیا دادند و در آنجا پرسنل بالگرد115 به کمک پرسنل اورژانس جاده‌ای دلوار شتافته و مجدداً به دلیل ایست مجدد قلبی تنفسی، بیمار در آسمان احیا شد که خوشبختانه با تلاش بی‌وقفه پرسنل اورژانس ۱۱۵ بیمار از مرگ نجات یافته و برای دریافت مراقبت‌های بیشتر به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر منتقل شد.
رییس سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر گفت: در این مأموریت حساس پرسنل پایگاه بوالخیر صابر خلیفه و امین امیر پور، تیم پروازی کاپیتان علوی و کاپیتان حسینی بودند.
بیمار هم اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان سلمان فارسی تحت نظر می‌باشد.

انتهای پیام/ زن- ۵۰۰۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
احیا     بالگرد     اورژانس115     دکتر.عبدالرحیم.دادجو        

تاریخ بروز رسانی:   19 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >