رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
بیش از نیمی از جمعیت هدف طرح فشارخون بالا در شهرستان غربالگری شده‌اند

1 تير 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از ابتدای اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در شهرستان بیش از نیمی از جمعیت هدف که مورد انتظار استان می‌باشد غربالگری شده و در سامانه الکترونیک سیب و سلامت ثبت شده‌اند.

ماریا خویش‌دوست با اشاره به اینکه ۴۰ درصد بیماران فشارخونی از بیماری خود اطلاع ندارند خاطرنشان کرد: تنها نیمی از بیماران برای کنترل بیماری خود دارو دریافت می‌کنند و فشارخون تنها ۱۹ درصد از این بیماران کنترل می‌شود.
وی افزود: جمعیت هدف در بسیج ملی فشارخون در شهرستان دشتستان پنجاه و نه هزار و 373 نفر بوده که از ابتدای طرح تا  پایان خرداد ماه، چهل و نه هزار و دویست و نه نفر توسط داوطلبین و مراقبین سلامت مستقر در پایگاه‌های ثابت و سیار، بیمارستان‌ها ، کلینیک‌های بخش خصوصی  و همچنین خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت غربالگری شده و در سامانه ثبت شده‌اند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: بیماری فشار خون بالا، اصلی‌ترین عامل خطر قابل تغییر برای ناتوانی و مرگ و میر زودرس ناشی از بیماری‌های قلبی، بیماری‌های مزمن کلیه و سکته مغزی در جهان و ایران است و  با مشارکت در بسیج ملی کنترل فشارخون می‌توانیم آگاهی ازعلائم فشار خون بالا را به ۱۰۰ درصد برسانیم.
ماریا خویش‌دوست خاطر نشان کرد: انتظار داریم با مشارکت فعال نهادهای دولتی و خصوصی شهرستان تا پایان طرح ملی کنترل فشارخون که 15 تیرماه تعیین شده به هدف بالاتر از مورد انتظار استان برسیم و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال 98 تمام جمعیت بالای 30 سال شهرستان مورد غربالگری فشارخون قرارگرفته و بیماران فشارخونی شهرستان شناسایی و به صورت مستمر پیگیری و درمان آنها توسط پزشکان انجام شود.

انتهای پیام/ س.غ/ 3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
غربالگری.فشارخون     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   1 تير 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >