انجام مستمر پایش میکروبی شناگاه‌های شهرستان دیّر

5 تير 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: رفع آلودگی زیست ‌محیطی و میکروبی در ساحل دریا و شناگاه‌های تعیین شده در اولویت قرار دارد و به همین منظور پایش میکروبی شناگاه‌های شهرستان دیّر به طور مستمر انجام می‌شود.

احمد آخوندی در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه در دیّر گفت: بازدید‌ها و نمونه‌برداری به منظور نظارت بر شناگاه‌ها در فصل شنا هر ۱۵ روز یکبار و در فصل‌هایی که شنا کمتر است هر ماه انجام می‌شود و آزمایش همه 28 مورد نمونه‌برداری‌های میکروبی و آنترکوک انجام شده مطلوب گزارش شده است.
وی با اشاره به پایش میکروبی و زیست‌محیطی شناگاه‌های غیررسمی شهرستان دیّر گفت: به سبب حساسیت موضوع و تأثیر آن در سلامت عموم علاوه بر شناگاه‌های رسمی سایر نقاط موجود در ساحل شهر‌ها یا روستا‌ها که شناگران به طور متمرکز در آن مناطق شنا می‌کنند نیز همانند شناگاه‌ها رسمی مورد پایش زیست‌محیطی و آلودگی قرار می‌گیرند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر مهم‌ترین مصداق آلودگی‌های زیست‌محیطی شناگاه‌ها در شهرستان دیّر را ورود انواع روان‌آب‌ها به دریا دانست و افزود: این معضل پیامد‌های متعددی ازجمله آلودگی سواحل و شناگاه‌ها به دنبال دارد.
وی با اشاره به بروز بیماری در شناگاه‌هایی که محل دفع فاضلاب‌های انسانی یا صنعتی است، تصریح کرد: شنا کردن در این نقاط خطر‌های زیادی از جمله ابتلا به بیماری‌هایی مانند تب حصبه، انواع اسهال، عفونت هپاتیت، بیماری‌های گوارشی، ورم چشم، تراخم، کرم قلاب‌دار، عفونت‌های پوستی، عفونت گوش میانی و بیماری‌های قارچی مانند کچلی و خارش پا را به همراه دارد.
آخوندی با تأکید بر پیشگیری از ابتلا به برخی بیماری‌ها اظهار کرد: تاکنون گزارشی مبنی بر شیوع اپیدمی‌های ثابت شده ناشی از شنای عموم مردم در دریا در مراکز درمانی ثبت نشده است، ولی پیشگیری از ابتلا به برخی بیماری‌ها ضروری است.

انتهای پیام/ ح ن- 3050

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
نشست.خبری     خبرنگاران     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   5 تير 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >