مسئول روابط عمومی شبکه و درمان بهداشت دیّر:
نقش رسانه در آگاه‌سازی مردم کمتر از سیستم ارایه خدمات بهداشتی درمانی نیست

9 تير 1398
مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: نقش رسانه‌ها در آگاه‌سازی مردم و کمک به ارتقا سلامت جامعه کمتر از سیستم ارایه خدمات بهداشتی درمانی نیست.

حسین ناظمیان‌پور در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تقدیر از همراهی خبرنگاران با حوزه سلامت اظهار کرد: ما نیازمند ورود جدی و دغدغه‌مند خبرنگاران و اصحاب رسانه به حوزه سلامت بوده و از آن استقبال می‌کنیم.
وی با بیان اینکه توسعه یافتگی مرهون حضور خبرنگاران و رسانه‌های پویا، مطالبه‌گر و پیگیر است افزود: مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از نقد حوزه سلامت در این شهرستان استقبال کرده و معتقدیم پیشنهاد و انتقاد دو بال توسعه و ارتقای هر سازمان است و بهرمندی از آن موجب تعالی سازمان خواهد شد.
وی اضافه کرد: ما خبرنگاران و اصحاب رسانه را جزء همکاران خود می‌دانیم و در حقیقت آن‌ها همچون مشاوران با تجربه و دلسوز هستند که با هدف خدمت به مردم به بیان خواسته‌های قانونی شهروندان می‌پردازند.
 مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به بسیج ملی کنترل فشارخون گفت: مشکلات عمده سلامت و بیماری‌های جهان امروز بیماری‌های غیرواگیر است که ارتباط بسیار نزدیک با سبک زندگی انسان دارد.
وی اضافه کرد: با اصلاح تعدادی از رفتارهای فردی و اجتماعی مانند: ترک سیگار، کنترل‌استرس، بهبود تغذیه و تحرک بدنی می‌توان از ابتلای به اغلب بیماری‌های غیرواگیر (فشار خون بالا، دیابت و پوکی استخوان و...) پیشگیری کرد که در این میان نقش رسانه‌ها در آگاه‌سازی مردم و کمک به ارتقا سلامت جامعه کمتر از سیستم  ارایه خدمات  بهداشتی درمانی نیست.
استفاده از ظرفیت خبرنگاران برای کاهش بیماری‌های ناشی از فشارخون بالا
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر نیز در این نشست گفت: خبرنگاران نقشی بی‌بدیل در اقناع و افزایش آگاهی جامعه برعهده دارند و باید از این ظرفیت خبرنگاران و اصحاب رسانه برای کاهش بیماری‌های غیرواگیر به ویژه فشارخون بهره برد.
احمد آخوندی اذعان داشت: خبرنگاران شهرستان دیّر همواره در کنار مجموعه شبکه بهداشت و درمان همیار و همکار ما در ارتقا سطح سلامت جامعه و دست‌یابی به زیرساخت‌ها و توسعه بهداشت و درمان بوده‌اند.
وی افزود: همیشه یک فرهنگ مثبت با تبلیغات موثر رواج پیدا می‌کند که ما انتظار داریم خبرنگاران و رسانه‌ها در این زمینه اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی کنند.

انتهای پیام/ ح ن- 3050

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
نشست.خبری     اصحاب.رسانه     حسین.ناظمیان‌پور     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   9 تير 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >