رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر:
حوزه بهداشت و درمان آبدان تقویت می‌شود

29 تير 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: با رایزنی‌ها و اقدامات خوب دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، حوزه بهداشت و درمان بخش آبدان تقویت می‌شود.

احمد آخوندی در بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت آبدان با تقدیر از فعالیت پرسنل شاغل در این مرکز گفت: فعالیت شبانه‌روزی پرسنل زحمتکش این مرکز همواره مورد رضایت و منشا ارتقای سلامت شهروندان بوده است که اجرای موفق طرح بسیج ملی کنترل فشارخون و غربالگری 100 درصد جمعیت گروه هدف تحت پوشش، یکی از دستاوردهای این عزیزان بوده است.
وی با اشاره به نگاه ویژه دانشگاه علوم پزشکی به توسعه و تقویت حوزه بهداشت و درمان بخش آبدان گفت: با همکاری و مساعدت ویژه ریاست و معاونین بهداشت و توسعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اقدامات خوبی در راستای نوسازی، تجهیز و تقویت زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان بخش آبدان اتفاق افتاده است.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌هایی که مورد اهتمام مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است و به جد دنبال می‌شود بحث افزایش دسترسی مردم به ویژه روستائیان به خدمات بهداشت و درمان است که در این راستا با رایزنی‌ها و اقدامات انجام شده ایجاد خانه بهداشت روستای کنارترشان در وزارت بهداشت مصوب شده است و ان‌شاالله در آینده نزدیک شاهد راه‌اندازی این خانه بهداشت خواهیم بود.
تجهیز و بهسازی کامل مرکز خدمات جامع سلامت آبدان
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: یکی از کارهای اساسی و خوبی که در مرکز خدمات جامع سلامت آبدان انجام شد و رضایت‌مندی مردم را در پی داشت بحث بهسازی، تعمیرات کلی و تجهیز مرکز بود که در سال 96 بااعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 700 میلیون ریال انجام شد.
وی به تجهیزات خریداری‌شده برای مرکز خدمات جامع سلامت آبدان اشاره کرد و گفت: یونیت دندانپزشکی، دستگاه‌های مانتیتورینک، دسی‌شک، ECG، اتوآنالایزر، الایزا، تخت CPR، ترالی اورژانس و وسایل زیستی، ازجمله تجهیزات خریداری‌شده است.
پذیرش بیمار در تمامی ساعات شبانه روز
آخوندی افزود: امکانات، تجهیزات و همچنین ساعات ارایه خدمات در مرکز خدمات جامع سلامت آبدان مانند مراکز شبانه‌روزی است و در صورت مراجعه بیماران اورژانسی در ساعات نیمه‌شب ضمن پذیرش بیمار، خدمات پزشکی و پاراکلینیک به آنها ارایه می‌شود.
وی ادامه داد: مراکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی مجهز به دو اتاق بستری موقت و امکانات احیاء قلبی ریوی است و خدمات پزشکی، پرستاری و پاراکلینیک به‌صورت 24 ساعته ارایه خواهد شد که در مرکز خدمات جامع سلامت آبدان نیز اتاق CPR با تجهیزات و امکانات احیاء قلبی ریوی از قبیل دستگاه‌های مانتیتورینک، دسی‌شک، ECG، تخت CPR، ترالی اورژانس و ست‌های مربوطه وجود دارد و همچنین دو اتاق با 6 تخت برای خدمات بستری موقت فراهم است و خدمات پزشکی و پاراکلینیک به‌صورت 24 ساعته ارایه می‌شود که در ساعات شب به‌صورت بیتوته است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: مرکز خدمات جامع سلامت آبدان بعد از اجرای طرح تحول سلامت از وجود سه پزشک عمومی، یک دندان‌پزشک تمام‌وقت، دو ماما، 6 کارشناس بهداشتی، یک نفر کارشناس آزمایشگاه، 6 تکنسین فوریت‌های پزشکی، 4 بهیار، 2 نیروی خدماتی و پشتیبانی و درمجموع 24 کارمند بهره‌مند است.
آخوندی افزود: واحدهای مبارزه با بیماری‌ها، بهداشت محیط و حرفه‌ای، بهداشت مدارس، اورژانس، سلامت خانواده، بهبود تغذیه، آزمایشگاه، دندانپزشکی و مطب پزشک این مرکز به مراجعه‌کنندگان خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌دهد.
وی به بازسازی خانه بهداشت سرمستان نیز اشاره کرد و گفت: خانه بهداشت روستای سرمستان در طرح تحول سلامت بااعتبار 3 میلیون ریال بازسازی، تجهیز و افتتاح شد.
پوشش مطلوب حوادث جاده‌ای و شهری توسط ناوگان اورژانس 115 آبدان
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با اشاره به پایگاه‌های امدادی و فوریت‌های پزشکی 115 در محور مواصلاتی آبدان گفت: پایگاه امداد هلال احمر واقع در روستای جاشک ، پایگاه فوریت‌های پزشکی115 آبدان و پایگاه فوریت‌های پزشکی 115 دوراهک با 3 دستگاه آمبولانس و کادر مجرب پوشش خوبی در این محور مواصلاتی دارند. 
وی با اشاره به افتتاح ساختمان جدید اورژانس 115 آبدان در سال 97 گفت: به همت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و به منظور ارایه خدمات بهینه و تجمیع  و ارتقا سطح خدمات فوریت‌های پزشکی ، ساختمان اورژانس 115 آبدان در محوطه مرکز خدمات جامع سلامت احداث و به بهره‌برداری رسید که ضمن پوشش حوادث جاده‌ای تمامی موارد اورژانس شهری نیز بدون هیچ مشکلی به شهروندان ارایه نموده است.
احداث پانسیون پزشکان نیازمند حمایت خیرین
آخوندی درباره وضعیت پانسیون پزشکان و ماما شاغل در مرکز خدمات جامع سلامت آبدان اظهار کرد: این مسئله یکی از درخواست‌های همیشگی و دغدغه‌های مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر بوده و پیگیر تخصیص اعتبار مورد نیاز آن هستیم و علاوه بر آن با پتانسیل بسیار خوب شورای اسلامی شهر آبدان در جذب خیّرین و هدایت نیات خیّر این عزیزان به سمت حوزه بهداشت و درمان بتوانیم در رفع مشکلات موجود در این حوزه نیز گام برداریم.
وی یادآور شد: واحد دندانپزشکی مرکز خدمات جامع سلامت آبدان نیز به طور کامل بهسازی شده و با حضور دندانپزشک، دستیار دندانپزشک و خرید تجهیزات به روز دندانپزشک در تمامی روزهای هفته فعال بوده و خدمات دندانپزشکی به شهروندان ارایه می‌دهد.
انتهای پیام/ ح ن- 3050

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
بازدید     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   29 تير 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >