تجلیل از خانواده‌های اهدا کنندگان عضو در دیّر

29 تير 1398
طی مراسمی با حضور جمعی از نمازگزاران در مصلی نمازجمعه بندر دیّر از خانواده مرحومان محمود حمادی‌پور و فاطمه میدری که اعضا پیکرشان زندگی دوباره‌ای به دیگران بخشیدند تجلیل شد.

رییس شبكه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در حاشیه اين مراسم ضمن تقدیر از حس نوع‌دوستی و اقدام ایثارگرانه خانواده‌های اهداکننده عضو اظهار داشت: با نهادينه شدن فرهنگ اهداي عضو و پيشرفت‌هاي پزشكي روزبه‌روز اميد به زندگي در ميان بيماران نيازمند در كشور بيشتر مي‌شود.
احمد آخوندی با تاکید بر ترویج فرهنگ اهدا عضو در جامعه اظهار داشت: ترویج فرهنگ اهدا عضو نیازمند همکاری همه سازمان‌ها و نهادها است.
وی افزود: اهداي عضو نشانه ایمان، حس نوع‌دوستی و درایت جامعه و خانواده‌هاي اهداکننده عضو است كه اميد به زندگي در ميان بيماران نيازمند را بيشتر كرده است.
وی ادامه داد: با توجه به افزايش بيماري‌هاي غیر واگیر و ازکارافتادن برخي اعضاي پیکر، تقاضا برای پيوند عضو در دنيا و كشورمان روزبه‌روز افزایش‌یافته است.
رییس شبكه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: اهدا عضو در اين شهرستان به‌تدریج در حال تبدیل‌شدن به يك فرهنگ است و تاکنون دو مورد اهدا عضو در شهرستان دیّر داشته‌ایم.
آخوندی یادآور شد: اول فروردین‌ماه سال 97 خانواده ایثارگر « محمود حمادی‌پور 41 ساله» که دچار مرگ مغزي شده بود سه عضو پیکر وي شامل قلب برای استفاده دریچه‌ها، کبد و یک کلیه به بيماران نيازمند اهدا کردند.
وی اضافه کرد: خردادماه امسال نیز پس از اعلام مرگ مغزی فاطمه میدری دانش‌آموز ۱۲ ساله دیّری توسط پزشکان معالج و تایید مرگ مغزی ایشان توسط تیم تاییدکننده مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی استان فارس با رضایت پدر و مادر ایثارگر و نوع‌دوست این عزیز سفرکرده ، کلیه‌ها، روده‌ها، کبد، پوست و قرنیه‌هایش به بیماران نیازمند اهدا شد.
انتهای پیام/ ح ن- 3050

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
تجلیل     اهدا.عضو     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   29 تير 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >