رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر:
بهداشت کشاورزی نیازمند فرهنگ‌سازی است

16 امرداد 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: باید فرهنگ‌سازی در خصوص لزوم رعایت موارد ایمنی و بهداشتی در کشاورزی صورت گیرد که وظیفه همگانی است.

احمد آخوندی در دومین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیر در سال جاری اظهار داشت: با وجود تلاش‌های شبکه بهداشت و درمان تاکنون ۴۱ درصد مصوبات شورای سلامت و امنیت غذایی اجرا شده و ۵۹ درصد از این مصوبات در
 ۶ ماهه گذشته اجرایی نشده است.
وی افزود: آنالیز مصوبات شورای سلامت، وضعیت شناگاه‌های رسمی و همکاری ادارات در برنامه ملی فشارخون اجرایی شد اما تدوین برنامه آمادگی آب شهرستان، تهیه نقشه منابع و مخازن آب، برخورد با کیوسک‌های فاقد صلاحیت و کارگروه تخصصی پسماند از مصوباتی بوده است که تاکنون اجرا نشده است.
آخوندی ادامه داد: بررسی وضعیت شناگاه‌های شهرستان، تشکیل کمیته حیوانات زیان‌کار و ساماندهی بازار هفتگی نیز از مصوباتی است که در دست اجرا قرار دارد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با بیان اینکه امسال مقوله سلامت کشاورزی در اولویت برنامه‌های ماست، خاطرنشان کرد: در بسیاری از زمین‌های کشاورزی مشخص نیست پساب آب‌شیرین‌کن به کجا می‌رود و یا سموم و پلاستیک‌هایی که استفاده شده، متأسفانه در محیط رها می‌شوند.
وی یادآور شد: باید فرهنگ‌سازی در خصوص لزوم رعایت موارد ایمنی و بهداشتی در کشاورزی  صورت گیرد که در این راستا جلساتی برگزار شد و زمینه‌سازی کرده‌ایم.
آخوندی با اشاره به اینکه اکنون یک شناگاه رسمی و هفت شناگاه غیررسمی در دیر وجود دارد که هر سه ماه نمونه‌برداری میکروبی صورت می‌گیرد، ابراز کرد: طبق نمونه‌برداری‌های میکروبی صورت گرفته، شناگاه کنار المان لک‌لک‌ها در شهر دیر مشکلی ندارد.
وی در خصوص وضعیت آب مصرفی شهرستان دیّر گفت: براساس نمونه‌برداری‌های  صورت گرفته، آب دیر از نظر میکروبی، نیتریت، نیترات و شیمیایی مشکلی ندارد، اما نظردهی در خصوص کیفیت و سختی آب مربوط به اداره آب و فاضلاب است.
انتهای پیام/ ح ن- 3050
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
شهرستان.دیر     رییس.شبکه.بهداشت.درمان.دیر     فرهنگ.سازی     شوای.سلامت     بهداشت.کشاورزی     احمد.آخوندی    

تاریخ بروز رسانی:   16 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >