رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر:
۴۸۰ کیلوگرم نمک خوراکی غیربهداشتی در دوراهک کشف و ضبط شد

27 شهريور 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از کشف و ضبط ۴۸۰ کیلوگرم نمک خوراکی غیربهداشتی در این شهرستان خبر داد.

مهندس احمد آخوندی در گفت‌وگو با خبرنگار وب‌دا در شهرستان دیّر گفت: کارشناسان بهداشت محیط شهرستان دیّر در جریان بازدید روزانه از واحدهای صنفی، تعداد ۲۴۰ بسته دو کیلویی نمک خوراکی غیربهداشتی در یک واحد عطاری در شهر دوراهک کشف و جهت معدوم سازی به شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر منتقل کردند.
وی افزود: این میزان نمک تصفیه نشده و غیرقابل‌مصرف به عنوان نمک خوراکی دریایی مجاز تبلیغ، توزیع و مورداستفاده قرار می‌گرفت که با هوشیاری تیم‌های بازرسی شبکه بهداشت و درمان کشف شد.
مهندس آخوندی ادامه داد: با توجه به عدم مجوز و مشخصات بهداشتی این نمک‌ها احتمال آلودگی به فلزات سنگین در آن بسیار زیاد بوده و سرطان‌زا بودن این نمک‌ها دور از ذهن نیست.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در خصوص مشخصات نمک خوراکی بهداشتی گفت: نمک خوراکی باید دارای رنگ سفید شفاف تا مات، شور مزه و فاقد هرگونه مواد خارجی بوده و در شرایط بهداشتی تهیه‌شده باشد.
مهندس آخوندی اظهار داشت: نمک خوراکی بهداشتی و مجاز همچنین باید در بسته‌های مناسب غیرقابل نفوذ به رطوبت و ظروف شیشه با دربندی مناسب و از نوع مجاز در تماس با مواد غذایی بسته‌بندی شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی با سامانه تلفنی ۱۹۰ تماس گرفته شکایت و یا موارد تخلف بهداشتی اطلاع دهند.
انتهای پیام/ح.ن ۳۰۵۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
نمک     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   27 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >