رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر:
بیماری‌های قلبی عروقی علت نخست مرگ‌ومیر در شهرستان دیّر

8 مهر 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: در بررسی ترند 15 ساله علت مرگ‌ومیرهای شهرستان دیّر بیماری‌های قلبی عروقی رتبه نخست را دارد.

احمد آخوندی در گفت‌و‌گو با خبرنگار وبدا با اشاره به‌روز جهانی قلب گفت:  7 مهرماه برابر با 29 سپتامبر روز جهانی قلب تعیین‌شده و شعار امسال آن « قهرمان سلامت قلب شوید » است و پیام آن « یک قول بدهید تا قهرمان سلامت قلب شوید » عنوان‌شده است.
وی اضافه کرد: این روز نقش مهمی در حساس‌سازی و اطلاع‌رسانی در خصوص سلامت قلب و عروق دارد و به افزایش آگاهی در خصوص حفظ سلامت قلب کمک کرده و درواقع شروع برنامه و فعالیت‌هایی است که باید در طول سال ادامه یابد.
آخوندی ادامه داد: امسال با در نظر گرفتن شعار روز جهانی قلب ، همه می‌توانیم قهرمان‌های سلامت قلب باشیم و با انتخاب شیوه زندگی سالم و چند تغییر ساده ، سلامت قلب خود را حفظ کرده و رفاه کلی را بهبود بخشیم. 
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر بابیان این‌که بیماری قلبی عروقی یک عامل هدایت‌کننده مرگ و ناتوانی در دنیاست که سبب مرگ 17.9 میلیون نفر در سال می‌شود گفت: این تعداد یک‌سوم کل مرگ‌ها در دنیا و نصف کل مرگ‌های ناشی از بیماری‌های غیر واگیر است و حدود 85 درصد این مرگ‌ها به علت بیماری قلبی و سکته مغزی است.
آخوندی با اشاره به تاثیر بیماری‌های غیر واگیر بر اقتصاد کشورها گفت: بیماری‌های قلبی عروقی همراه با سایر بیماری‌های غیر واگیر، در ایجاد فقر، خصوصا در جوامع با درآمد کم تا متوسط، سهیم است و در پی آن بار سنگینی بر دوش اقتصاد این جوامع می‌گذارد.
وی اضافه‌کرد: درحالی‌که تغییرات کوچک شیوه زندگی مانند داشتن 30 دقیقه فعالیت بدنی در روز، ترک سیگار و یک رژیم غذایی سالم می‌تواند به پیشگیری از بیماری قلبی و سکته مغزی کمک کند.

انتهای پیام/ ح ن- 3050

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
بیماری‌های.قلبی     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   8 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >