مراقبت‌های نوین سلامت به سالمندان رایگان ارائه می‌شود

8 مهر 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: علی‌رغم ارائه رایگان مراقبت‌های نوین سلامت به سالمندان متأسفانه استقبال سالمندان دیّری برای دریافت این خدمات مطلوب نیست.

احمد آخوندی در نشست بررسی شاخص‌های سلامت سالمندان گفت: یکی از دغدغه‌های مهم حوزه سلامت، ارتقای شاخص‌های سلامت سالمندان است که بسته‌های مراقبتی خوبی در این زمینه تدوین‌شده است.
وی بابیان اینکه هفت درصد جمعیت شهرستان دیّر سالمند هستند گفت: علی‌رغم ارائه رایگان مراقبت‌های نوین سلامت به سالمندان متأسفانه استقبال سالمندان دیّری برای دریافت این خدمات مطلوب نیست.
وی گفت: در ۶ ماهه ابتدای سال جاری فقط ۲۹ درصد سالمندان شهرستان دیّر مراقبت‌های سلامت دوران سالمندی دریافت کرده‌اند که سهم سالمندان ساکن مناطق شهری از این میزان حدود ۲۰ درصد و سالمندان ساکن مناطق روستایی ۸۰ درصد بوده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به اهمیت مراقبت‌های بهداشتی در دوران سالمندی گفت:‌ مراقبت‌های دوران سالمندی در کنار آموزش شیوه زندگی سالم نقش مؤثری در کاهش بار بیماری و افزایش امید به زندگی توأم با سلامت دارد.
وی با تأکید به خانواده‌ها برای توجه به افراد سالمند گفت: سالمندان دیّری می‌توانند همه‌روزه با مراجعه به پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت محل سکونت خود نسبت به تکمیل پرونده بهداشتی اقدام نموده و از مراقبت‌های رایگان و دوره‌ای بهره‌مند شوند.
آخوندی به شعار هفته سلامت سالمندان اشاره کرد و گفت: شعار امسال این هفته «فرصت‌های برابر برای همه سنین» تعیین‌شده است که توصیه می‌شود سالمندان و خانواده آن‌ها از فرصت ایجادشده برای دریافت خدمات رایگان مراقبت‌های بهداشتی بهره برند.
وی یادآور شد: پنج مرکز خدمات جامع سلامت، ۱۰ خانه بهداشت روستایی و ۶ پایگاه سلامت شهری در شهرستان دیر خدمات بهداشتی درمانی ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/ ح ن- ۳۰۵۰

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
نشست     سالمند     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   8 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >