فرماندار شهرستان دشتی:
بهورزان منشأ خدمات ارزنده‌ای به بهداشت و درمان جامعه هستند

20 مهر 1398
فرماندار شهرستان دشتی گفت: بهورزان منشأ خدمات ارزنده‌ای به بهداشت و درمان جامعه هستند.

عبدالله نادری در آیین تجلیل از بهورزان شهرستان دشتی اظهار داشت: بهورزان سربازان خط مقدم حوزه سلامتند و اقدامات ارزشمند آنان در سطح روستاها و خانه‌های بهداشت، کل جامعه را بهره‌مند خواهد کرد.
فرماندار شهرستان دشتی بهورزان را منشأ خدمات ارزنده‌ای به بهداشت و درمان جامعه دانست و افزود: اگر در دنیا در بخش بهداشت و درمان حرفی برای گفتن داریم نتیجه خدمات چندین ساله بهورزان به عنوان پیشگامان بهداشت و سلامت جامعه بوده است.
وی نقش بهورزان را در ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی حائز اهمیت دانست و گفت: بهورزان در ارتباطات مردمی خود با اهالی روستاها می‌توانند گام‌های مهمی را در زمینه تغذیه سالم، ورزش و تحرک و دوری از دخانیات که از عوامل مهم ارتقای سلامت افراد و از مؤلفه‌های سبک زندگی سالم است بردارند.
وی تصریح کرد: اقدامات خوبی در حوزه سلامت شهرستان به ویژه در بخش زیرساخت‌های بهداشتی درمانی انجام‌گرفته است و در دو سال گذشته شش خانه بهداشت روستایی در شهرستان دشتی به بهره‌برداری رسیده است.
فرماندار شهرستان دشتی بر لزوم توجه جدی به بحث پسماندها اشاره کرد و گفت: ضروری است استانداردهای لازم در تفکیک، حمل و دفع پسماندهای عفونی رعایت گردد.
وی همچنین بر لزوم استفاده کشاورزان از کودهای مجاز تأکید کرد و افزود: استفاده از کودهای مرغی در زمین‌های کشاورزی ممنوع بوده و با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
 بهورزان کارنامه درخشانی در نظام سلامت دارند
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز گفت: بهورزان دارای کارنامه درخشانی در حوزه سلامتند و حذف و ریشه‌کنی بسیاری از بیماری‌های واگیر که در سالیان گذشته جان تعداد فراوانی از مردم کشور را می‌گرفت، نتیجه تلاش و همت و فداکاری بهورزان در تمامی نقاط کشور با کمترین امکانات و هزینه‌ها بوده است.
مهندس پرویز احمدی افزود: به حمدالله با تلاش شبانه‌روزی بهورزان و سایر عوامل نظام سلامت، با وجود تحریم‌ها و جنگ اقتصادی پوشش کامل واکسیناسیون در کشور ایجادشده است و این در حالی است که بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته در این زمینه دارای پوشش کامل نیستند.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون در حوزه سلامت، سازمان بهداشت جهانی شبکه‌های بهداشت و درمان و خانه‌های بهداشت ایران را به عنوان الگویی موفق از ارائه خدمات بهداشتی درمانی معرفی نموده است.
وی افزود: خدمات مهمی با کمترین هزینه و در مکانی در دسترس همه مردم روستاها توسط بهورزان به آنان ارائه می‌شود که اثر
این اقدامات به سطح روستا محدود نبوده و بر سراسر جامعه تأثیرگذار خواهد بود.
در پایان این مراسم از تعدادی از بهورزان و همچنین مدیر و مربیان مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه‌های سلامت شهرستان تجلیل شد.
انتهای پیام/ م ا- ۳۰۴۰

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
تجلیل     بهورزان     فرماندار     عبدالله.نادری     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   20 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >