باهمت مدیران باتجربه در راه کاهش خطرپذیری و پدافند غیر عامل گام بر‌میداریم/ گزارش تصویری

14 آبان 1398
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: بر اساس دستور مقام معظم رهبری در راه کاهش خطرپذیری و پدافند غیرعامل باهمت مدیران باتجربه گام برمی‌داریم.

دکتر سعید کشمیری در همایش سلامت در بلایا و پدافند غیرعامل گفت: حفظ و نگهداری از نیروهای انسانی، تأسیسات، تجهیزات و اسناد تنها در هفته پدافند غیرعامل خلاصه نمی‌شود و این حرکت همواره پویا است و در طول سال تداوم دارد.
دکتر کشمیری افزود: در حوزه سلامت می‌بایست برای تمام مخاطراتی که تهدیدکننده جان انسان است برنامه داشته باشیم و این مخاطرات را در قالب یک اطلس ثبت کنیم.
وی در ادامه به موضوع مهم برنامه‌های دانشگاه در سال جاری اشاره کرد و در تشریح اهمیت پدافند غیرعامل افزود: زندگی انسان همواره با وقوع حادثه روبرو است، مخاطرات متعدد با منشأ طبیعی یا انسانی به‌سرعت یک‌چشم بر هم زدن قادر است زندگی را دگرگون کند و به‌گونه‌ای نشانه‌های حیات را از پهنه‌ای وسیع بزداید که گویی روزی حتی یک موجود زنده در آن نمی‌زیسته است، بر این اساس لزوم رعایت تمهیداتی پیشگیرانه برای مصون داشتن انسان‌ها از خطرات احتمالی ازجمله مواردی است که باید موردتوجه قرار گیرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به روایات و آیات متعدد قرآنی و دینی تصریح کرد: امنیت و سلامت از نعمت‌های پنهان است که خداوند به ما داده و دانشگاه علوم پزشکی توجه ویژه‌ای به لزوم رعایت پدافند غیرعامل در سلامت و بلایا و بهداشت در گروه‌های مشمول این قانون داشته و در تلاش است تا با به کار بستن این الزامات، میزان خسارت و تلفات جانی و مالی در حوادث احتمالی به حداقل برسد.
دکتر کشمیری با بیان اینکه در برنامه‌های حوزه سلامت استان اصول اساسی و مهم در پدافند غیرعامل موردتوجه قرارگرفته است خاطرنشان ساخت: ایمنی ازجمله این اصول است که رعایت آن در جامعه می‌تواند به کاهش آسیب‌پذیری مردم کمک کرده و مدیریت بحران در هنگام حادثه را آسان‌تر سازد.
به مناسبت نکوداشت هفته پدافند غیر عامل، همایش سلامت در بلایا و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همت کارگروه بهداشت و درمان و همکاری واحد آموزش سازمان اورژانس 115 در سالن اجتماعات شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام - ز.ن/5000

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
همایش     پدافند.غیر.عامل     اورژانس115     دکتر.سعید.کشمیری    

تاریخ بروز رسانی:   14 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >