پیام تبریک سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی

25 آبان 1398
سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر با صدور پیامی هفته کتاب و کتاب‌خوانی را تبریک گفت.

پیام وی به شرح زیر است:
"بسمه‌تعالی
آغاز شکوهمندانه هفته کتاب و کتاب‌خوانی و بهار کتاب یادآور رسالت مهم انسان‌های کره خاکیست که نگاه ویژه هر یک از آحاد جامعه- از جمله اساتید، دانشجویان و دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت- را می‌طلبد. کتاب به عنوان بهترین رابط میان گذشته و حال و میراث دار اندیشه بشری که حتی در روزگار پیشرفت‌های چشم‌گیر فن‌آوری و وسایل ارتباطی، نه‌تنها اهمیت خود را از دست نداده بلکه جلوه‌های گسترده‌تر، تازه‌تر و پایدارتری یافته است و اشاعه این موضوع و همچنین فرهنگ‌سازی مسئله کتاب و کتاب‌خوانی، نیازمند عزم ملی است و اجرای دقیق این مسئولیت خطیر از مهم‌ترین مسائل است.  کتاب، دربردارنده اندیشه‌های اندیشه‌ورزان و نخبگان ملت‌ها وامانت دار عقلانیت و خردورزی و حاصل تدبر و تجربه‌های اهل علم و معرفت است. آیینه‌ای که بخش اعظم ره‌آورد تمدن‌های ماندگار تاریخ را به نمایش می‌گذارد.
عوامل متعددی در هدایت دانشجویان به مطالعه و خوانش اطلاعات مضبوط تأثیرگذارند که دراین‌بین، استاد رکـن اسـاسی است. استاد اگر عـلاقه‌مند و کـاردان باشد، می‌تواند اثر عمیقی در ایجاد علاقه به مطالعه برجای بگذارد و با شناخت رغبت‌ها و علاقه‌مندی‌های دانشجویان آنان را به‌سوی مطالعه و کتاب‌خوانی هدایت کند. به دیگر سخن، استاد می‌تواند از این رهگذر به جهان برنامه‌ریزی دانشجویان ورود کند. کتاب‌های خوب را معرفی نماید، زمانی از ساعات تدریس خود را به گفت‌وگو درباره کتاب اختصاص دهد و درنهایت دانشجویان را به سمت دانش فراخواند.
این‌جانب ضمن گرامیداشت هفته کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار، این مناسبت را به اهل‌قلم، نویسندگان، مترجمان، پدیدآورندگان و دست‌اندرکاران و تلاشگران عرصه اندیشه، چاپ و نشر کتاب، اساتید گروه کتابداری و اطلاع‌رسانی پزشکی و تمامی دانشجویان کتابداری و اطلاع‌رسانی پزشکی تبریک و تهنیت عرض نموده و از همت والای اهل فکر، اندیشه و قلم که در ترویج این مسئولیت خطیر می‌کوشند نیز قدردانی می‌نمایم.
دکتر صمد اکبر زاده
سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر


انتهای پیام/م.پ-1025

 

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrIکلمات کلیدی:
پیام.تبریک     معاون.آموزشی     هفته.کتاب     هفته.کتابخوانی        

تاریخ بروز رسانی:   25 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >