سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی:
بیش از 2هزار دانش‌آموز تحت پوشش طرح دندان‌های عاری از پوسیدگی قرار دارند

20 آذر 1398
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: تعداد 2هزار و هفتصد دانش‌آموز پایه ششم و هفتم در سطح شهرستان تحت پوشش طرح دندان‌های عاری از پوسیدگی قرار دارند.

مهندس پرویز احمدی در گفتگو با روابط عمومی این شبکه افزود: در چندسال اخیر برنامه‌های متعددی در حوزه سلامت دهان و دندان با رویکرد پیشگیرانه اجرا شده که نتایج و آثار مثبت زیادی از این برنامه‌ها در سال‌های آتی نمایان خواهد شد و طرح دندان‌های عاری از پوسیدگی یکی از مهم‌ترین این برنامه‌ها است.
وی با اشاره به اینکه پیشگیری اصل اساسی خدمات حوزه سلامت دهان و دندان است تصریح کرد: هم‌اکنون طرح عاری از پوسیدگی ویژه دانش‌آموزان پایه‌های ششم ابتدایی و هفتم متوسطه در سطح شهرستان در حال اجرا است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی افزود: در این طرح پس از رفع مشکل دندان دانش‌آموزان، برای آنان گواهی دندان عاری از پوسیدگی صادر می‌شود.
مهندس احمدی عنوان کرد: در این طرح خدماتی مانند معاینه دهان و دندان، فیشورسیلانت، ترمیم، کشیدن دندان، پالپوتومی و درمان پالپ زنده، جرم‌گیری و بروساژ به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.
وی همچنین با اشاره به نقش اساسی سلامت دهان و دندان در سلامت انسان گفت: دانش‌آموزان باید سلامت دهان و دندان را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های سلامت خود قرار داده و با دندان‌پزشکان و کارشناسان حوزه سلامت دهان و دندان در اجرای هر چه‌بهتر طرح عاری از پوسیدگی همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/ م.ا-3040

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
دهان.و.دندان     دانش‌آموزان     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   20 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >