رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر:
تولد ۳ نوزاد بردخونی در آمبولانس

17 دی 1398
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: با کمک تیم اورژانس و مامای مرکز خدمات جامع سلامت بردخون از ابتدای سال تاکنون ۳ نوزاد بردخونی در آمبولانس به دنیا آمده‌اند.

احمد آخوندی اظهار داشت: در ساعت ۲۲ و ۱۵ دقیقه دیشب مادر باردار ۲۳ سال به دلیل دردهای زایمانی به مرکز خدمات جامع سلامت بردخون مراجعه و بلافاصله توسط پزشک پذیرش و معاینه شد.
وی افزود: به علت نزدیک بودن به زمان زایمان و نیاز مادر به کمک‌های مامایی و اورژانسی با همراهی مامای آنکال مرکز به وسیله آمبولانس به بیمارستان زینبیه (س) خورموج اعزام شد.
آخوندی اضافه کرد: پس از ۳۵ دقیقه پس از حرکت آمبولانس، با توجه به شروع فرایند زایمان و شرایط تهدیدکننده حیات جنین، ماما تصمیم به انجام مراحل زایمان در آمبولانس گرفته و پس از ارزیابی و اقدامات پایه درمانی اقدام به زایمان نوزاد در آمبولانس کرد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر نیز ضمن تقدیر از پزشک، ماما و پرسنل اورژانس ۱۱۵ بردخون گفت: خوشبختانه نوزاد پسر صحیح و سالم در آغوش مادر خود قرار گرفت و هر دو در سلامت کامل جهت انجام مراقب تکمیلی به بیمارستان زینبیه (س) خورموج منتقل شدند.
وی افزود: حضور پزشکان، ماما و کادر درمانی مجرب در مراکز خدمات جامع سلامت آرامش و امنیت خاطر خوبی در شهروندان ایجاد کرده است که یکی از اهداف حوزه سلامت است.
آخوندی گفت: برای رفاه حال مردم و شهروندان بردخون علاوه بر ساعات اداری در ساعات غیر اداری و شیفت شب نیز ماما به صورت آنکال در مرکز خدمات جامع سلامت بردخون فعال است و خدمات اورژانسی مامایی به مراجعه‌کنندگان و زنان باردار ارائه می‌دهد.
وی افزود: تمام تلاش همکارانم در مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر ارائه خدمات مطلوب، به‌موقع و کسب رضایتمندی مردم است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون این سومین مورد از تولد نوزاد در آمبولانس مرکز خدمات جامع سلامت بردخون است که به سلامت انجام‌شده است.
وی تصریح کرد: در این زایمان، فاطمه حسینی به عنوان ماما، صادق کردوانی و مجتبی هنرجو از تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ حضور داشتند.
انتهای پیام/ ح ن- ۳۰۵۰

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
اورژانس115     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   17 دی 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >