رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
ارتقای سلامت اجتماعی نیازمند همکاری همه سازمان‌ها است

29 دی 1398
رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ارتقای سلامت اجتماعی باید با همکاری همه سازمان‌ها با دانشگاه علوم پزشکی صورت گیرد.

دکتر حیدر عزیز نژاد در مجمع سلامت شهرستان دشتستان اظهار داشت: سلامت در واقع رفاه کامل جسمی، روانی و اجتماعی است و حق حیات، سلامت، کیفیت زندگی، حق محیط‌زیست سالم و توسعه پایدار حق هر فرد در جامعه است.
وی افزود: تأکید مقام معظم رهبری، رئیس‌جمهور و وزیر بهداشت بر اجتماعی شدن سلامت است و ارتقای سلامت اجتماعی باید با همکاری همه سازمان‌ها با دانشگاه علوم پزشکی صورت گیرد.
دکتر عزیز نژاد تصریح کرد: برای رسیدن به اهداف جامع و کامل سلامت نیاز به حمایت همه‌جانبه سازمان‌های دولتی و غیردولتی و سمن‌ها و مؤسسات خیریه و خیرین سلامت داریم.
وی اظهار کرد: اجرای مجمع سلامت باید با مسئولیت‌پذیری همه سازمان‌ها و افراد جامعه باشد و انتظار داریم اعضای مجمع سلامت مشارکت لازم را داشته باشند و نباید تصور شود که وزارت بهداشت باید به‌تنهایی فعالیت کند.
رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تنها بین 20 تا 25 درصد سلامت جامعه سهم دانشگاه علوم پزشکی است و حدود 75 درصد سهم سازمان‌های دیگر است.
دکتر عزیز نژاد افزود: مسئولین ادارات باید مصوباتی که در شورای سلامت دشتستان به تصویب فرماندار می‌رسد، پیگیری و اجرا نمایند تا دغدغه‌های بهداشت و سلامت مردم برطرف شود.
رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: ما باید سلامت مردم را در حوزه‌های مختلف ببینیم که بخش کوچکی از این حوزه، بخش بهداشت و درمان است که وزارت بهداشت و درمان با بخش‌هایی که در این زمینه دارد در حال خدمت دهی به مردم است.
سومین مجمع سلامت با حضور رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، فرماندار، رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان و روسای ادارات در محل فرمانداری شهرستان دشتستان برگزار شد.
انتهای پیام/ 3030/س.غ

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrIکلمات کلیدی:
مجمع.سلامت     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   29 دی 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >