استفاده از ظرفیت‌های دولتی و مردمی در حفظ سلامت جامعه ضرورت دارد

30 دی 1398
رییس دبیرخانه امنیت مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: استفاده از ظرفیت‌های دولتی و مردمی برای حفظ سلامت جامعه وظیفه‌ای همگانی است.

دکتر حیدر عزیز نژاد در دومین نشست مجمع سلامت شهرستان کنگان گفت: دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت اهتمام ویژه‌ای دارد و در حال حاضر بیش از 9 درصد از ثروت ملی به حوزه بهداشت و درمان اختصاص‌یافته است .

وی با اشاره به‌ضرورت شناخت تهدیدهای حوزه سلامت افزود: برای ارتقاء سطح سلامت جامعه می‌بایست در زمینه بیماری‌ها، آسیب‌ها و تهدیدهای سلامت مردم شناخت و آگاهی وجود داشته باشد.
عزیز نژاد ادامه داد: توسعه مشارکت مردمی در سلامت، نکته اصلی ارتقا سلامت است و مشارکت مردمی و فعالان اجتماعی در امر سلامت در کنار افزایش آگاهی عمومی می‌تواند راهگشای امور بهداشتی و درمانی باشد.
وی خاطرنشان کرد: فعال نمودن مردم، فعالان اجتماعی و سمن‌ها، می‌تواند راه را برای شناخت و پیشگیری از بیماری‌های مختلفی همچون دیابت، سرطان و بیماری‌های قلبی عروقی هموار سازد.
جلب مشارکت هدفمند مردم در ارتقاء سلامت مؤثر است
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان نیز در این نشست گفت : جلب مشارکت هدفمند ، مؤثر و کارآمد همه افراد جامعه برای ارتقای سلامت ضروری است .
مهندس خلیل جوکار با اشاره به اهمیت تشکیل مجمع سلامت افزود: آموزش و فرهنگ‌سازی ، تشویق سازمان‌ها ، نهادها و آحاد جامعه از اهداف مهم تشکیل و راه‌اندازی مجموعه سلامت است .
وی بابیان اینکه همه آحاد جامعه در ارتقاء سلامت نقش دارند، تأکید کرد : حفظ ارتقای سلامت جامعه امری مهم است که نیازمند عزمی ملی است. 
دومین نشست مجمع سلامت شهرستان کنگان با حضور اعضای این نشست در کنگان برگزار شد و در پایان از نهادها و دستگاه‌های اجرایی شهرستان که بیشترین همکاری با شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان و نیز مجمع سلامت این شهرستان در سال 98 داشتند تقدیر شد. 
انتهای پیام/ م.س-3070

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 


کلمات کلیدی:
نشست     مجمع.سلامت     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     مهندس.خلیل.جوکار     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   30 دی 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >