رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر:
فضای بهداشتی در شهرستان دیر به ۹۴ هزار و ۸۰۰ مترمربع افزایش پیدا کرده است

1 بهمن 1398
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: امروز فضای بهداشتی در شهرستان دیر به ۹۴ هزار و ۸۰۰ مترمربع افزایش پیدا کرده است این در صورتی است که این آمار قبل از انقلاب فقط ۸۰۰ مترمربع بود.

احمد آخوندی در چهارمین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی و دومین مجمع سلامت شهرستان دیر در سال جاری اظهار داشت: خدمات درمانی به مردم شهرستان دیر در ۱۰ خانه بهداشت، پنج مرکز خدمات جامع سلامت، پنج اورژانس، یک بیمارستان، یک مرکز دهان و دندان و یک مرکز قرنطینه ارائه می‌شود.
وی تصریح کرد: امروز به ازای هر هزار و ۷۰ نفر در شهرستان یک تخت فعال بیمارستانی و به ازای هر سه هزار نفر جمعیت یک مرکز خدمات جامع سلامت و یک پایگاه اورژانس داریم.
آخوندی از بازسازی و نوسازی ۹۵ درصد زیرساخت‌های حوزه سلامت شهرستان دیر خبر داد و گفت: تمامی زمین‌های مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان دیر اهدایی خیرین است.
خیران در راستای تقویت سلامت شهروندان گام بردارند
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با اشاره به اینکه خیران در راستای تقویت سلامت شهروندان گام بردارند بیان کرد: اخیراً با تشکیل مجمع خیرین سلامت شهرستان دیر قدم‌های خوبی در راستای راه‌اندازی بخش دیالیز و پانسیون بیمارستان دیر و احداث خانه بهداشت برداشته‌شده است.
آخوندی اظهار داشت: در سال جاری ۷۱ درصد از مصوبات شورای سلامت شهرستان دیر اجرایی شده است و تلاش می‌کنیم وضعیت پسماند شهرستان را به عنوان یکی از موضوعات مهم این شورا ساماندهی کنیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با اشاره به ارائه سالیانه ۱۳۰ هزار ویزیت در مراکز جامع سلامت، خاطرنشان کرد: از ابتدای راه‌اندازی بیمارستان تاکنون ۱۷ هزار و ۸۰۰ نفر از برنامه ویزیت پزشک متخصص بهره‌مند شده و پنج هزار نفر نیز در بخش‌های مختلف بیمارستان بستری‌شده‌اند.
امام جمعه موقت بندر دیر نیز گفت: مردمی که در عرصه دفاع از نظام و رهبری سنگ تمام گذاشته‌اند ما هم به عنوان خدمت‌گزاران باید در ارائه خدمات به آن‌ها سنگ تمام بگذاریم و هر کوتاهی در خدمت به مردم واقعاً بخشیدنی نیست.
حجت‌الاسلام ابراهیم بحرانی گفت: نسبت به قبل از انقلاب اتفاقات محسوسی در حوزه بهداشت و درمان در شهرستان دیر رقم خورده است.
وی تصریح کرد: بیمارستان با درمانگاه متفاوت است و در حال حاضر بیمارستان دیر با ۱ درمانگاه فرق چندانی ندارد و باید بخش‌های اتاق عمل، زایشگاه آن راه‌اندازی شده و متخصصین بیشتری در این بیمارستان حضور پیدا کنند.
امام جمعه موقت بندر دیر خاطرنشان کرد: اگرچه با راه‌اندازی بیمارستان امام هادی (ع) دیر خدمات بهتری به مردم ارائه می‌شود، اما حق مردم شهرستان دیر بیش از این است.

انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳

 

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrIکلمات کلیدی:
نشست     شورای.سلامت     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   1 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >