رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
لزوم ترویج سبک زندگی سالم در جامعه/ افزایش چشمگیر تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر از آغاز طرح تحول سلامت

2 بهمن 1398
رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی درمانی بوشهر گفت: ترویج سبک زندگی سالم در جامعه لازم و ضروری است.

دکتر حیدر عزیز نژاد در دومین مجمع سلامت شهرستان عسلویه اظهار داشت: سلامت، حوزه وسیع جسمی، روحی، معنوی و اجتماعی جامعه را در برمی‌گیرد.
وی تصریح کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه کشور، وزارت بهداشت متولی بهداشت و سلامت جامعه است ولی سهم وزارت بهداشت از تأمین سلامت حداکثر ۳۰ درصد است و مابقی آن سهم سایر عوامل و سازمان‌هاست.
دکتر عزیز نژاد با اشاره به اینکه مردم نقش بسزایی در تأمین سلامت جامعه بر عهده‌دارند بیان کرد: مردم با ایجاد تحرک و یادگیری سبک زندگی سالم باعث افزایش سلامت خود و جامعه می‌شوند و دولت با ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت آموزش سبک زندگی سالم می‌تواند به افزایش آمار سلامت جامعه کمک کند.
رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی درمانی بوشهر گفت: بزرگ‌ترین ارزش و دست آورد مجمع سلامت حضور افرادی است که دغدغه سلامت جامعه و مردم را دارند.
دکتر عزیز نژاد در بخش دیگر از سخنان خود اظهار داشت: در شروع طرح تحول سلامت در استان بوشهر حدود ۰٫۸ تخت بیمارستانی به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت داشتیم اما امروز با گذشت ۳ سال از آغاز این طرح به آماری بالغ بر یک و چهاردهم رسیدیم درحالی‌که آمار کشور در شروع ۱٫۵ و امروز حدود ۲ تخت است که نشان از نزدیک شدن استان بوشهر به میانگین کشوری دارد.
وی تصریح کرد: بر اساس نظام‌نامه مراقبت سلامت که از طرف وزارت بهداشت و درمان تدوین‌شده است، باید سه ضلع خانه مشارکت، پیامگزاران سلامت (که همان دستگاه‌های دولتی است) و اندیشگاه سلامت نشست‌هایی برگزار، به بحث و مطالعه مبتنی بر علم بنشینند و مشکلات شهرستان در حوزه سلامت را شناسایی و اثرات و دامنه آن‌ها را مشخص کنند.
مسئول امور خیرین و مؤسسات خیریه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمعی که دغدغه بهداشت و سلامت دارند، گفت: در حال حاضر ۸۷۵ موسسه، ۴۰ بیمارستان و ۳۶۰ درمانگاه خیریه در کشور داریم.
حجت‌الاسلام محمود عبدالهی افزود: تشکیل مجمع خیرین سلامت در شهرستان عسلویه کار بزرگی بود که با لطف خدا انجام پذیرفت.
وی افزود: نیازهای بهداشت در استان شناسایی‌شده‌اند و بسیاری از خیرین به ما مراجعه می‌کنند و ما با اعلام نیازها به آن‌ها در جهت تسریع در انجام عمل خیر و رفع نیازهای استان در همه شهرستان‌ها اقدام کنند.
مسئول امور خیرین و مؤسسات خیریه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بسیاری از این خیرین ساکن دیگر شهرها و استان‌های کشور هستند و خوشحالیم که مردم برای انجام امور خیر مرزی نمی‌شناسند و هدفشان افزایش زیرساخت‌های سلامت جامعه است.
دومین مجمع سلامت شهرستان عسلویه با هدف بررسی مشکلات و ارتقاء سطح سواد سلامت جامعه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه دومین مجمع سلامت این شهرستان با حضور فرماندار و معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان عسلویه، رئیس دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان، مسئول امور خیرین سلامت دانشگاه، خیرین سلامت شهرستان، اعضای خانه مشارکت مردمی، اندیشگاه سلامت، پیام گزاران سلامت، سمن‌ها، روسای شوراهای اسلامی شهرستان، شهر و روستا، ائمه جمعه و جماعات در سالن اجتماعات دانشگاه علمی کاربردی این شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/ ع.م- ۳۰۹۰

 

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 


کلمات کلیدی:
مجمع.سلامت     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     حجت‌الاسلام.محمود.عبدالهی     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   2 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >