پانزدهمین ایثار ماندگار استان بوشهر در سال جاری؛
مادر بوشهری نجات‌بخش جان سه هم‌وطن نیازمند به دریافت عضو شد

2 بهمن 1398
مسئول فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با رضایت خانواده ایثارگر بانوی بوشهری، پانزدهمین اهدا عضو استان بوشهر در سال ۹۸ نجات‌بخش جان سه هم‌وطن نیازمند به دریافت عضو شد.

علیرضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: پس از اعلام همکاران ما در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر مبنی بر وجود بیمار با علائم مرگ مغزی و تأیید نهایی تیم تخصصی اهدای عضو مقدمات لازم برای برداشت کبد و دو کلیه این بانوی مهربان انجام پذیرفت.
وی با تشکر از همکاری کادر درمانی سلمان فارسی بوشهر در تشخیص و اعلام به‌موقع این ایثار ماندگار افزود: پس از اعلام رضایت خانواده نوع‌دوست بختیاری نژاد برای اهدای عضو با حضور تیم اعزامی پیوند از شیراز نسبت به برداشت کبد و دو کلیه اقدام شد.
باقری ادامه داد: با انجام پانزدهمین ایثار ماندگار در سال ۹۸ سه هم‌وطن نیازمند به دریافت عضو در بیمارستان پیوند شیراز به زندگی سلامی دوباره دادند.
رضایت به‌موقع، نقش حیاتی در نجات جان هم‌وطنان نیازمند به دریافت عضو دارد
رییس مرکز فراهم آوری اعضاء پیوندی (OPU) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: رضایت به‌موقع خانواده‌هایی که بیمار مرگ مغزی در بیمارستان‌ها دارند نقش به سزایی در نجات جان هم‌وطنان نیازمند به اهدای عضو دارد.
باقری تصریح کرد: در آموزه‌های دینی همواره بر نیکوکاری و نوع‌دوستی و مورد آزمایش الهی قرار گرفتن کسانی که ایمان آورده‌اند تأکید شده است و مواجهه با مرگ مغزی نیز مثالی عینی برای این موضوع است.
وی اضافه کرد: مادر مهربان ۵۸ ساله بوشهری بنام پری بختیاری نژاد که به علت سکته مغزی دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده ایثارگر این زنده‌یاد صبح امروز اهدای عضو در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر شد.
مسئول فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه این ۶۵ ایثار ماندگار استان بوشهر است خاطرنشان کرد: اعضای پیکر این مادر عزیز شامل کبد و دو کلیه برداشت و به بیمارستان ابوعلی سینای شیراز فرستاده شد.

انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
اهدا.عضو     پیوند.اعضا     علیرضا.باقری     بختیاری‌نژاد        

تاریخ بروز رسانی:   2 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >