فرماندار شهرستان دیّر:
مرزهای دریایی دیّر برای پیشگیری از ورود کرونا ویروس به طور دقیق رصد می‌شود

16 بهمن 1398
فرماندار شهرستان دیّر گفت: مرزهای دریایی دیّر برای پیشگیری از ورود کرونا ویروس به طور دقیق رصد می‌شود.

کریم علی‌حسنی در شورای پدافند غیرعامل با اشاره به مرز دریایی و تردد پهلوگیری کشتی‌های بزرگ با اتباع خارجی و لنج‌های سفاری در شهرستان دیّر گفت: برای حفظ سلامت جمعی، اقدامات پیشگیرانه در مرزها برای پیشگیری از ورود ویروس کرونا باید بسیار قوی‌تر و دستگاه‌های ذی‌ربط با شبکه بهداشت و درمان همکاری لازم را داشته باشند.
وی با تأکید بر آموزش برای مبارزه با بیماری‌های واگیر و کرونا، ابراز داشت: با تمهیدات اندیشیده شده در شورای پدافند غیرعامل و شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر هم‌اکنون تیم‌های مراقبت مرزی برای غربالگری ملوانان حضور دارند و اقدامات لازم برای امر پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا در حال انجام است.
وی با تأکید بر اجرای دقیق دستورالعمل مقابله با ویروس کرنا جدید، خاطرنشان ساخت: مشارکت مردم در اجرای توصیه‌های بهداشتی و پیشگیرانه بسیار ضروری است.
فرماندار به استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ها نسبت به آگاهی بخشی در سطح جامعه در مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: با حفظ آرامش جامعه آموزش‌های لازم ارایه و مردم فقط به توصیه‌های وزارت بهداشت در خصوص راه‌های پیشگیری عمل کنند.
علی‌حسنی افزود: آموزش‌ و پرورش در نهادینه کردن فرهنگ پیشگیری در مقابله با شیوع بیماری‌های واگیر بسیار مهم و تأثیرگذار است و لازم است مسئولین آموزش و پرورش بستر لازم برای آموزش اصول پیشگیری از کرونا ویروس فراهم آورند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر نیز با اشاره به راه‌های پیشگیری از کرونا ویروس گفت: راه‌های پیشگیری از کرونا ویروس جدید ساده و شامل شستشوی مداوم دست‌ها و رعایت آداب تنفسی مانند گرفتن دستمال جلوی دهان به هنگام عطسه است.
احمد آخوندی افزود: پایگاه بهداشتی مرزی دریایی در محل اسکله بندر دیّر مسقر است و تجهیزات لازم از قبیل تب سنج لیزری تامین و کنترل لنج‌ها و کشتی‌های وردی به اسکله و مراقبت‌های لازم به طور جدی صورت می‌گیرد.
انتهای پیام/ ح ن-
3050

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 کلمات کلیدی:
پدافند.غیرعامل     کرونا     فرماندار     کریم.علی‌حسنی     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   16 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >