تمامی مسافرین ورودی از بنادر دلوار و بوالخیر نسبت به بیماری کرونا پایش می‌شوند

20 بهمن 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: با همکاری دریابانی و گمرکات بخش دلوار تمامی مسافرین لنج‌های ورودی خارج از کشور در بنادر دلوار و بوالخیر توسط کارشناسان ببیماری‌های شبکه بهداشت و درمان مورد پایش و بررسی قرار می‌گیرند.

مهندس عادل مقدس در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده این شهرستان افزود: جهت جلوگیری از اخلال در روند پهلوگیری لنج‌ها پس از انجام تشریفات اداری بنادر، همه مسافرین به پایگاه قرنطینه بهداشت، مستقر در بنادر دلوار و بوالخیر هدایت شده و در رابطه با بیماری کرونا مورد بررسی قرار می‌گیرند.
وی ادامه داد: در صورتی که فردی مشکوک به ابتلای این بیماری تشخیص داده شود به بیمارستان‌های مرجع در استان جهت بررسی بیشتر و انجام قرنطینه معرفی می‌شود.
مهندس مقدس تصریح کرد: تاکنون در هیچکدام از مبادی ورودی شهرستان موردی از کرونا مشاهده و گزارش نشده و این اطمینان را به هموطنانمان می‌دهیم که با حساسیت لازم و در طول شبانه روز با حضور مستمر در پایگاه قرنطینه بهداشت در بنادر، این مورد را پیگیری و در تامین سلامت مردم کوشا باشیم.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان اظهار داشت: بیماری کرونا علائمی شبیه سرما خوردگی داشته و ممکن است با تب، سرفه، تنگی نفس، لرز و درد بدن، گلودرد، سر درد، سر گیجه، اسهال، تهوع، استفراغ و آبریزش بینی همراه باشد.
وی با تاکید بر رعایت موازین بهداشتی بیان داشت: شستشوی مکرر دست‌ها ، رعایت آداب تنفسی مانند پوشاندن دهان با دستمال در هنگام سرفه و عطسه و خودداری از دست دادن و روبوسی کمک شایانی در جلوگیری از انتقال این بیماری خواهد کرد.
انتهای پیام/ ن.ا3010

 

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
پایش     کرونا     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   20 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >