سفیران اهدا عضو با دوچرخه به بوشهر رسیدند/ گزارش تصویری

27 بهمن 1398
زوج مشهدی که باهدف فرهنگ‌سازی در زمینه اهدا عضو و انجام امور خیرخواهانه با دوچرخه به دور ایران سفر می‌کنند وارد بوشهر شدند.

مجید عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در بوشهر گفت: این سفر از هشت ماه پیش با دو بعد خیرخواهانه و فرهنگ‌سازی از مشهد مقدس آغاز شد.
عابدی درباره انگیزه سفر با دوچرخه برای فرهنگ‌سازی چنین گفت: در نظر داشتیم تا سفر ایران‌گردی ما با حرکتی مثبت برای جامعه نیز همراه باشد که پس از بررسی‌های فراوان درنهایت به این نتیجه رسیدیم که یک کار خیرخواهانه و یک کار در راستای فرهنگ‌سازی را هم به سفر خود اضافه کنیم.
وی با اشاره به اینکه سفر با دوچرخه تا پیش‌ازاین برای ما جنبه تفریح و گردشگری داشت، افزود: از تصمیم خود برای انجام این کار خداپسندانه بسیار خوشحالیم زیرا در این سفر توانسته‌ایم سفیری برای گسترش فرهنگ اهدا عضو باشیم.
عابدی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم پیام خود را به همه مردم ایران در یک دوره 5 ساله منتقل کنیم.
الهام ظریفیان نیز در تکمیل سخنان همسرش گفت: ترویج "شعار اهدای عضو اهدای زندگی" را به‌عنوان بعد فرهنگ‌سازی و کمک به تحصیل دانش‌آموزان مستعد تحصیل نیازمند از طریق بنیاد کودک را به‌عنوان بعد خیرخواهانه سفر خود در نظر گرفتیم.
ظریفیان درباره هدف خیرخواهانه این سفر گفت: دانش‌آموزان مستعد تحصیل نیازمند که به لحاظ معیشتی توان تأمین هزینه‌های تحصیل را ندارند از طریق بنیاد کودک بورسیه تحصیلی می‌شوند؛ این موسسه 29 شعبه در ایران دارد.
این بانوی دوچرخه‌سوار افزود: از محاسن این نوع سفر برخورد رودررو با مردم در نقاط مختلف کشور است، همین‌که شعار روی لباس ما را می‌خوانند و برایشان سؤال ایجاد می‌شود باب صحبت باز می‌شود و ما توضیحاتی در این رابطه می‌دهیم که این‌گونه بعد تبلیغی کار پررنگ می‌شود و بر آگاهی مردم افزوده می‌شود.
ظریفیان درباره اثر این حرکت فرهنگی چنین گفت: گاهی اوقات در جاده راننده‌های کامیون با ما هم‌کلام شدند و وقتی متوجه موضوع شدند گفتند ما فرصت نمی‌کنیم مراجعه کنیم و فرم اهدا عضو را از ما گرفتند و ثبت‌نام کردند.
وی در توضیح علت انتخاب شعار اهدا عضو اهدا زندگی بیان کرد: وقتی مردم متوجه پیام سفر ما می‌شوند درباره آن فکر می‌کنند البته ما بر این امر واقفیم که این تصمیم راحتی نیست اما اجر و تأثیر مثبت بسیار زیادی دارد زیرا مرگ پایانی برای همه ماست اما چه زیباست که انسان با مرگ خودش به انسانی دیگر جان ببخشد و این سعادتی است که نصیب هرکسی نمی‌شود.
این بانوی خیر تأکید کرد: برنامه اصلی ما در شهرهایی که سفر می‌کنیم به‌ویژه در مراکز استان‌ها این است که با برخی از خانواده‌های اهداکننده عضو به نشانه تشکر و قدردانی دیداری داشته باشیم.
مجید عابدی و همسرش الهام ظریفیان زوج جوانی هستند که برای هدفی فرهنگی، دوچرخه‌سواری را برگزیده‌اند که از این طریق به شهرهای ایران سفرکرده و پیام خود را به مردم می‌رسانند، این زوج دوچرخه‌سوار هشت ماه پیش سفر خود را از مشهد مقدس آغاز نموده و پس از حضور در شهر بوشهر با حضور در منزل زنده‌یاد احمدرضا شاکر و زنده‌یاد قادر فخّار دو اهداکننده عضو دیدار و از خانواده آنان تقدیر نمودند.


انتهای پیام/م.پ-1025

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


 


کلمات کلیدی:
سفیران.اهدا.عضو     مجید.عابدی     الهام.ظریفیان    

تاریخ بروز رسانی:   27 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر



ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >