واکنش فرماندار به پهلوگیری کشتی چینی در بندر «دیر»/ جای نگرانی نیست

6 اسفند 1398
فرماندار شهرستان دیر گفت: این اطمینان را به شهروندان می‌دهیم که هیچ‌گونه مورد مشکوک به کرونا در رابطه با پهلوگیری کشتی چینی در بندر دیر وجود ندارد.

کریم علی‌حسنی در پنجمین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیر، در رابطه با پهلوگیری یک کشتی چینی در این بندر اظهار داشت: کشتی چینی «هنگ تانک ۷۷» که روز گذشته در اسکله تجاری بندر دیر پهلو گرفته است محموله تجهیزات صنعتی و شرکتی داشته و بار آن مواد غذایی نیست.
فرماندار شهرستان دیر بابیان اینکه این کشتی با ۱۴ سرنشین هفتم دسامبر۲۰۱۹ (۱۶ آذر ۹۸) پیش از شایع شدن بیماری کرونا در چین از بندر شانگهای به سمت بندر دیر حرکت کرده بود، افزود: این کشتی در فاصله ۱۰ مایلی بندر دیر توسط تیم بیماریاب پایگاه بهداشت مرزی دریایی  به مدت ۱۵ روز برای گذران دوره کمون بیماری در این مکان متوقف بود و روز گذشته پس از انجام معاینه مجدد توسط مراقبان بهداشت دیر اجازه پهلوگیری گرفت.
وی تأکید کرد: این اطمینان را به شهروندان عزیز می‌دهیم که هیچ‌گونه مورد مشکوک به کرونا در رابطه با پهلوگیری این کشتی وجود ندارد و افراد به شایعات فضای مجازی توجه نکنند.
علی‌حسنی با تأکید بر اینکه امنیت و سلامت شهروندان خط قرمز مسئولان است، یادآور شد: خوشبختانه تاکنون موردی از بیماری کرونا در سطح شهرستان دیر گزارش نشده است.
رییس شبکه بهداشت شهرستان دیر نیز با ذکر توضیحاتی پیرامون ویروس کووید ۱۹ اظهار کرد: این ویروس قدرت و سرایت بالا دارد ولی کشندگی آن پایین بوده و با رعایت بهداشت فردی می‌توان از بروز آن پیشگیری کرد.
احمد آخوندی تصریح کرد: برای افراد عادی ماسک توصیه نمی‌شود و ماسک فقط برای کادر درمانی و افرادی که علائم بیماری دارند و یا از بیماران مراقبت می‌کنند لازم است در غیر این صورت در حالت عادی هیچ ضرورتی برای استفاده از ماسک وجود ندارد.
وی بهترین راه مقابله با این ویروس را رعایت بهداشت فردی دانست و خاطرنشان کرد: تنها راه انتقال این ویروس قطرات تنفسی یعنی سرفه و عطسه است که اگر بتوانیم در معرض سرفه کسانی که علائم بیماری دارند قرار نگیریم و دست‌هایمان را به‌خوبی بشوییم این بیماری به ما منتقل نمی‌شود.
انتهای پیام/ ح ن-3050


اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EfKOo4m3pz7EFTWUoqujNm

 


کلمات کلیدی:
شورای.سلامت     کرونا     فرماندار     کریم.علی‌حسنی     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   6 اسفند 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >