معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر:
ضرورت راه‌اندازی پویش حال خوب در استان بوشهر/ مردم بر مؤلفه در خانه می‌مانیم باید پایبند باشند

20 فروردين 1399
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: در شرایطی که جامعه با شیوع ویروس کرونا روبروست راه‌اندازی پویش حال خوب و یا هر چیزی که بتواند حال مردم را از این وضعیت بهتر و خوب کند با همکاری بخش اجتماعی ضروری است.

مجید خورشیدی ظهر چهارشنبه در نشست شورای اطلاع‌رسانی استان بوشهر اظهار داشت: در ماه شعبان هستیم با پخش دعای شعبانیه و تفسیر آن و موارد دیگر فرهنگی می‌توان حال و هوای مردم را تغییر داد و از اینکه هست بهتر کرد.
وی یادآور شد: باید با تغییر حال مردم بتوانیم برخی از افراد جامعه را که کرونا دوست هستند و برخی نکات را رعایت نمی‌کنند و اقدام به انتشار مطالب و اخبار دروغ و هدف آن‌ها انتقام‌گیری از جامعه است را بشکنیم.
خورشیدی بابیان اینکه فضای مجازی تهدید نیست بلکه فرصتی است که باید آن را شناخت و از آن به نحو مطلوبی استفاده کرد گفت: با هر عنوان و وسیله‌ای که در اختیارداریم باید کرونا دوستان را خلع سلاح کرد تا از جامعه انتقام نگیرند این اقدام باید باهمت اصحاب رسانه و بخشی نیز با ابزارهای کنترلی و نظارتی انجام می‌شود.
وی تأکید کرد: برخی از افراد هستند که تلاش می‌کنند جو روانی بدی به جامعه تزریق کنند باید جلو این افراد را گرفت.
خورشیدی با آرزوی شفای عاجل برای آن فردی که در چند روز پیش مثبت بودن آزمایش کرونا ۴۷ نفر در استان را منتشر و چندین ساعت ذهن و روان مردم استان را به هم ریخت گفت: امروز بهترین فرصت برای رسانه‌ها و صداوسیما است که سواد رسانه‌ای مردم را بالا ببرند و به مردم بگویند چه خبری جعلی است.
وی اضافه کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون همه دستگاه‌ها از جمله علوم پزشکی در بخش درمان و دیگر دستگاه‌ها در بخش ایجاد محدودیت‌های قانونی، آموزش همگانی و اطلاع‌رسانی اقدام کردند که نتیجه همه این اقدام‌ها تأمین سلامت جامعه که همان سلامت تن و روان بوده است.
خورشیدی ادامه داد: اطلاع‌رسانی خوب و مفید علاوه بر سلامت تن سلامت روان را نیز تأمین می‌کند به همین دلیل است که تأمین بهداشت روان همواره مورد تأکید و توجه باید قرار گیرد.
وی بیان کرد: یقین دارم بعد از زدوده شدن ویروس کرونا حتماً اثرات بهداشت و سلامت روانی تا مدت‌های مدیدی بر همه کشورهای دنیا سایه افکنده باشد.
خورشیدی ادامه داد: هیچ واکسنی برای بهداشت روانی وجود ندارد و واکسن کرونا در بخش بهداشت روانی فقط به دست کارکنان اطلاع‌رسانی است آن کسانی است که هم می‌توانند در سلامت روان جامعه اختلال ایجاد کنند و هم باعث سلامت روان جامعه باشند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: خواهش دارم اصحاب رسانه در کنار همه خدمات خوب آن‌ها در بحث سلامت تن در کنار سایر افراد به سلامت روان افراد نیز بپردازند.
وی با تأکید بر تنویر افکار عمومی افزود: در بحث شیوع ویروس کرونا تاکنون همه نهایت تلاش خود را انجام داده و هر اقدامی که برای مقابله با ویروس کرونا لازم بوده انجام‌شده است.
خورشیدی اضافه کرد: در این شرایط زحمت‌های افراد را ببیند و اگر این اقدام‌ها به خوبی در جامعه دیده نشود افراد احساس می‌کنند نگهبانی برای سلامت آن‌ها در جامعه وجود ندارد.
وی ادامه داد: امروز همه فرمانداران شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر هم پای دیگر مسئولان سه ماه است (از زمان انتخابات تاکنون) شب و روز سرکار هستند این‌ها را بدانید و بعد نقد کنید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: اصحاب رسانه خدمات انجام‌شده را به جامعه اطلاع‌رسانی کنند.
وی یادآور شد: برخی از افراد در حالی به کادر درمان کم‌لطفی می‌کنند که پرستاران و پزشکان ما با وجود آگاهی از بیماری از سلامت و خانواده خود می‌گذرند و به بیمارستان می‌روند.
خورشیدی اضافه کرد: در بسیاری از کشورها کادر درمان آن‌ها زیر فشار هستند و زمزمه‌های انتقاد در بین آن‌ها وجود دارد اما کادر درمان ما متعهدانه باروحیه ایثار و فداکاری پای کار هستند و کوچک‌ترین زمزمه‌ای از خستگی در وجود و چهره آن‌ها دیده نشده است باید قدردان آن‌ها بود.
وی تأکید کرد: با همکاری مردم و مسئولان امروز استان بوشهر جزو استان‌های خوب در بحث کنترل ویروس کرونا شناخته‌شده است و رسانه رسمی می‌تواند با اطلاع‌رسانی خوب بر این موج مخرب غلبه کند.
خورشیدی در خصوص فاصله‌گذاری هوشمند گفت: فاصله‌گذاری هوشمند با فاصله‌گذاری اجتماعی تفاوتی ندارد و ادامه‌دهنده فاصله‌گذاری اجتماعی است تنها در این طرح کسب‌وکارهای کم‌خطر بازگشایی می‌شوند.
وی ادامه داد: کسب‌وکارهای کم‌خطر از ۲۳ فروردین‌ماه می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌ها ابلاغی از طرف دانشگاه علوم پزشکی و رعایت آن کارهای خود را از سر بگیرند و در خصوص کسب‌وکارهای پرخطر نیز تاکنون از بازگشایی آن‌ها تا اطلاع ثانوی خبری نیست.
خورشیدی یادآور شد: بازگشایی کسب‌وکارها اداره‌ها و بازگشت دوسوم از کارکنان به مشاغل خود از جمله استثناهای فاصله‌گذاری هوشمندانه است و بر این اساس ساعت اداری از ۲۳ فروردین‌ماه از ساعت هفت صبح تا ۱۴ تعیین‌شده است و در این طرح مدیران در خصوص افرادی که سلامتی آن‌ها می‌تواند در معرض خطر باشد شامل بیماران زمینه‌ای، جانبازان، زنان باردار و افراد مسن در اولویت قرار دارند.
وی تأکید کرد: براساس طرح فاصله‌گذاری هوشمندان ترددها محدود و تعطیلی مکان‌های تفریحی و آموزشی همچنان بر قوت خود باقی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: مردم همچنان تا پایان بیماری کرونا بر مؤلفه در خانه می‌مانیم باید پایبند باشند.
وی یادآور شد: موضوع دیگر مطرح‌شده در شورای اطلاع‌رسانی بوشهر مصوبه هیئت دولت در خصوص اینکه دستگاه‌های اجرایی باید یک درصد اعتبارات خود را برای فرهنگ‌سازی در زمینه تخصصی با صداوسیما قرار داد ببندند.
خورشیدی گفت: مشاغل پرخطری که تاکنون خبری از بازگشایی آن‌ها نیست، آن مشاغلی هستند که به واسطه تماس افراد از نزدیک می‌توانند شیوع بیماری را گسترش بیستری دهند مانند باشگاه‌های ورزشی، استخرها، قهوه‌خانه‌ها و سایر مراکزی که به همین نسبت می‌تواند تماس از نزدیک را برقرار کند.

انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست     شورای.اطلاع‌رسانی     معاون.استاندار     مجید.خورشیدی        

تاریخ بروز رسانی:   20 فروردين 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >