بیماریابی فعال در شهرستان دیّر در حال انجام است/نمونه‌گیری کرونا از 43 نفر

8 ارديبهشت 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: بیماریابی فعال کووید 19در شهرستان دیّر با نمونه‌گیری از 43 نفر و معاینه 337 نفر در حال انجام است.

احمد آخوندی در گفت‌گو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت بیماریابی گفت: با وجود برخی بازتاب‌های منفی نسبت به افزایش شمار مبتلایان اما نباید این واقعیت انکار ناپذیر را نیز نادیده گرفت که بیماریابی یکی از سطوح پیشگیری است.
وی تصریح کرد: تعداد 337 نفر به صورت سرپایی با علایم بیماری حاد تنفسی به مراکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر مراجعه کرده‌اند که مطابق پروتکل‌های بهداشتی با انجام آزمایش‌ها و اسکن از ریه توسط پزشکان معاینه کامل و ویزیت شدند.
آخوندی بیان داشت: از زمان اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون 43 بیمار ساکن شهرستان دیّر در بیمارستان‌های استان بستری شدند و از آن‌ها نمونه‌گیری ویروس کرونا انجام شده که نتیجه 4 نفر از آن‌ها مثبت و 38 نفر منفی و نتیجه یک نفر از آن‌ها هنوز اعلام نشده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: از تعداد نتایج مثبت اعلام شده 2 نفر مربوط به آبدان، یک نفر ساکن بردستان و یک نفر نیز ساکن شهر دیّر است.
وی افزود: یکی از راه‌های تشخیص به موقع بیماری‌ها از جمله کووید 19 توجه به اولین علایم پس از ظهور بیماری است که غربالگری یکی از موثرترین ابزارها بدین منظور است.
آخوندی اضافه کرد: شهرستان دیر توانسته در سایه مشارکت فعال مردم و تلاش شبانه روزی تمامی بهورزان و مراقبین سلامت بیش از 98 درصد ساکنان این شهرستان از لحاظ بیماری کووید 19 در مرحله اول طرح، غربالگری کند.
وی با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح غربالگری کووید 19 گفت: مردم در این مرحله همانند مرحله اول با مراجعه به سایت اینترنتی سلامت می‌توانند فرم مخصوص خود‌اظهاری در مورد علائم بیماری را تکمیل کنند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر اضافه کرد: از همه همشهریان تقاضامندیم همانند مرحله اول غربالگری، همکاری کرده و  پاسخگوی تماس‌ با تلفن 4030  همکاران مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت باشند.
آخوندی با اشاره به راه‌اندازی مرکز بیماریابی و نمونه‌گیری کووید19 در شهرستان دیّر گفت: مرکز بیماریابی و نمونه‌گیری کووید19 در شهرهای دیّر و بردخون با تجهیزات کامل و کیت ازمایشگاهی از همان ابتدای اعلام وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی در مراکز 16 و 24 ساعته راه‌اندازی شد و آماده ارایه خدمات و نمونه‌گیری از موارد ارجاعی از پزشکان است.
وی با تاکید بر نقش موثر مردم در کنترل ویروس کرونا گفت: تنها عاملی که می‌تواند مانع از شیوع بیشتر ویروس کرونا در سطح جامعه شود رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی است.
انتهای پیام/ ( 3050- ح .ن)

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
بیماریابی     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   8 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >